Vývoj

Archivovaná témata z neuskutečněného projektu, jehož cílem bylo změnit tvář CzechDnD.
Uživatelský avatar
Pjotr
Strojník
Příspěvky: 532
Registrován: 10. 9. 2001, 00:00
Bydliště: Praha@Zeme / Mirros@Mystara
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pjotr »

Takže:

S developmentem jsem na tom následovně. Termín odevzdání do školy - 3. září - jsem nestihnul :cry: Každopádně na tom dělám dál, možná že se to nakonec podaří ukecat i ve škole.

Mám v podstatě napsanou kostru, jsou na to naroubované šablony (které jsou zatím _velmi_ primitivní) a několik základních funkcí pro články. Většina zbývající práce bude dopisování dalších větví pro další úkoly - v podstatě rutinní vytahování z databáze a uklízení do ní, včetně spousty opruzných kontrol :>;o) .
Trochu stranou je přihlašování a session, který tam zatím nejsou a dodělám je až poběžíme na jiném DNSku.
Uživatelský avatar
Pjotr
Strojník
Příspěvky: 532
Registrován: 10. 9. 2001, 00:00
Bydliště: Praha@Zeme / Mirros@Mystara
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pjotr »

Jejda, ted koukam ze jsem sem minule nedal adresu :-o Co je hotovo muzete videt na www.czechdnd.cz/reloaded/index.php

Uz se daji vkladat clanky, ale jeste se nedaji schvalovat, takze se na ne nepodivate - zobrazuji se jen schvalene. Ale muzete mi otestovat formular :-)

Jinak je to porad zajimave spis pro toho, kdo by se chtel koukat do kodu... a takovy tady asi nikdo nebude.

P.S. nepolekejte se debugovaci konzole - ta ukazuje data pripravena k pouziti v sablone. Ted docela pomaha udrzet prehled o tom, co se kde (ne)povedlo, casem zmizi.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Tak jak to vypadá? :roll:
Já jenom, jestli už se blíží okamžik, kdy se po nás začne chtít, abysme dodali obsah. Začínám bejt nedočkavej :wink:
Uživatelský avatar
Pjotr
Strojník
Příspěvky: 532
Registrován: 10. 9. 2001, 00:00
Bydliště: Praha@Zeme / Mirros@Mystara
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pjotr »

Přestávka před prodloužením, ideální čas na nahrání nové verze :-)

Takže teď už můžete přidávat články úplně úplně... Teď jsem to dodělal, takže pořádný prozkoušení tomu určitě prospěje. Hlašte všechno, co si myslíte že to dělá špatně, nebo co by to naopak mělo dělat. Pro hlášení udělám nový topic.

Ještě to neumí tagy a vytvořit topic pro komentáře na fóru, ale to snad oželíte.

Jenom pozor, chce to článek redigovat hnedka potom co ho vložíte, nebo si zapamatovat jeho id, protože jinak už se k němu nedostanete. Seznam nepublikovaných článku bude někde v administrační části a ta není.

Markus: odpovím ti jinde, ju...
Uživatelský avatar
Pjotr
Strojník
Příspěvky: 532
Registrován: 10. 9. 2001, 00:00
Bydliště: Praha@Zeme / Mirros@Mystara
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pjotr »

Abych nezapomněl, nedivte se že všechny články které přidáte, budou ode mne. Dokud není udělané přihlašování, tak jsem tam nechal natvrdo svoje id.
Uživatelský avatar
Pjotr
Strojník
Příspěvky: 532
Registrován: 10. 9. 2001, 00:00
Bydliště: Praha@Zeme / Mirros@Mystara
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pjotr »

Tak dnešek jsem strávil hrabáním v šablonách a zapojil i kousek CSSka, aby to vypadalo trochu xvětu :-) A hlavně jsou teď ty šablony trochu líp rozšiřitelný, ale to asi na pohled moc nepoznáte, že jo $P
Uživatelský avatar
Pjotr
Strojník
Příspěvky: 532
Registrován: 10. 9. 2001, 00:00
Bydliště: Praha@Zeme / Mirros@Mystara
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pjotr »

Tak konečně přibyla redakce. Zatím zase jen to co se týká článků, takže už můžete publikovat třeba i ten dosud ztracený Vlasákův pokus č.1 $;)

Jinak jsem teď měl dost neproduktivní týden, doufám že to o víkendu aspoň trochu doženu...
Uživatelský avatar
Pjotr
Strojník
Příspěvky: 532
Registrován: 10. 9. 2001, 00:00
Bydliště: Praha@Zeme / Mirros@Mystara
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pjotr »

Zas něco nového... Udělátko pro administraci kategorií článků, najdete ho v redakci. Tady je menší návod, kdybyste to snad nechápali rovnou:

Kategorie má jméno a tzv. celé jméno. Jméno se používá při výpisu v seznamu, celé jméno se použije tam, kde kategorie vystupuje bez kontextu nadřazených kategorií (jako "zobrazuji články 1-10 z kategorie Recenze na příručky"). Proto také celé jméno musí být jedinečné.
Jméno je omezené na 50 znaků, celé jméno na 150. Možná se to ještě zmenší, jestli zjistíme že bez problémů stačí míň.

Přidávání(+) Přidá podkategorii (za všechny už existující). Jméno je povinné, pokud není zadáno celé jméno, použije se jméno.
Editace(e) Změní údaje kategorie. Jméno i celé jméno jsou povinné, nesmí se porušit jedinečnost celého jména.
Mazání(x) Smaže kategorii. Kategorie nesmí obsahovat podkategorie ani do ní nesmí být zařazené žádné články.
Posunutí nahoru(šipka nahoru), posunování dolů(šipka dolů) mění pořadí podkategorií v rámci jedné kategorie.
Vynoření(šipka doleva) Přesune kategorii včetně celého stromu podkategorií o úroveň výš. Nesmí tak ale vzniknout nová hlavní kategorie (nesmí se posunout na nultou úroveň)
Zanoření(šipka doprava) Přesune kategorii včetně celého stromu podkategorií o úroveň hlouběji, do předcházející kategorie stejné úrovně. Hlavní kategorie nejde zanořit.

Asi to nevypadá nijak giganticky, ale dělal jsem na tom po večerech víc jak týden. Doufám že to pěkně prozkoušíte, hrabte se v kategoriích úplně podle libosti a hlastě všechny chyby, nejasnosti a podivnosti. Po nějaké době tam nacpu zase původní kategorie.
Uživatelský avatar
Vlasák
Administrátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 7. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Pjotr píše:Vynoření(šipka doleva) Přesune kategorii včetně celého stromu podkategorií o úroveň výš. Nesmí tak ale vzniknout nová hlavní kategorie (nesmí se posunout na nultou úroveň).
Nultá úroveň je totéž, co vnoreni=1? Když jsem pokusnou podkategorii naverkloval na vnoreni=1, všechno vypadá ok včetně nastaveni prvni/posledni?

Zatím jsem to zvládnul zkusit jen tak "na omak" a vypadá to bez problémů... :wink:
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz


Obrázek
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Vím, že je to fakt hloupý, ale už je to tak dlouho, co jsem to nezkoušel, že jsem zapomněl, kde je ta testovací stránka. Nemholi by jste mi sem please hodit adresu? $cry$
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Pjotr
Strojník
Příspěvky: 532
Registrován: 10. 9. 2001, 00:00
Bydliště: Praha@Zeme / Mirros@Mystara
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pjotr »

Vlasák: Nultá úroveň je totéž co vnoření = 0, tj. vynořením nesmí vzniknout nová kategorie stejné úrovně, jako teď mají kategorie "Podle námětu" a "Podle určení".

Alnag: Koukni na začátek tohohle threadu :>:o/ A nebo rovnou http://www.czechdnd.cz/reloaded/redakce.php
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Jejda, mas pravdu. Ale kazdopadne jsem to vyzkousel, problemy jsem neshledal, funguje to uzasne a je to jeste lepsi nez jsem se odvazoval doufat, takze gratulace Pjotre!
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Juuu, bezi to pekne :wink:
Uživatelský avatar
Vlasák
Administrátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 7. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Pjotr píše:Vlasák: Nultá úroveň je totéž co vnoření = 0, tj. vynořením nesmí vzniknout nová kategorie stejné úrovně, jako teď mají kategorie "Podle námětu" a "Podle určení".
Co jsem zkoušel, tak hodnoty 0 stejně nešlo dosáhnout - šipka byla neaktivní :wink:
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz


Obrázek
Uživatelský avatar
Pjotr
Strojník
Příspěvky: 532
Registrován: 10. 9. 2001, 00:00
Bydliště: Praha@Zeme / Mirros@Mystara
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pjotr »

Vlasák píše:Co jsem zkoušel, tak hodnoty 0 stejně nešlo dosáhnout - šipka byla neaktivní :wink:
To ovšem neznamená že to nejde dosáhnout, jenom že to nezvládne úplnej trouba )

Jinak dík za testování i za chválu.
Zamčeno

Zpět na „CzechDnD Reloaded“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti