Design

Archivovaná témata z neuskutečněného projektu, jehož cílem bylo změnit tvář CzechDnD.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Vlasák
Administrátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 7. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Sylvaen: pěkné :wink: :clap:
Akorát dotaz a připomínka -

- jaký je rozdíl mezi novinkami v tom hlavním "framu" a v panelu nalevo?

- nezapomenout na odkaz k fóru!

[EDIT] Možná bych zkusil najít nějaký lepší styl čudlíků "odeslat" - tyhle se tam imho moc nehoděj...
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz


Obrázek
Uživatelský avatar
Sylvaen
Příspěvky: 916
Registrován: 13. 5. 2004, 11:34
Bydliště: Blaen bHóirne@Merian, Svaekke@Arlan, Romhäryl@Fiery Halls, Praha@Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sylvaen »

Vlasák: Správný dotaz a správná připomínka.
Ad Jaký je rozdíl.. No, v tom pravém panelu bych viděl seznam tak čtyř, pěti naposledy publikovaných článků/povídek. V tom levém obecné news, které se můžou týkat čehokoliv. To si myslím dává docela smysl.. koneckonců jestli má CzechDnD přitáhnout víc lidí na své články, musí se výrazně propagovat hned na úvodní stránce.
Odkaz k fóru: Jasně. ;)

Styl čudlíků.. asi máš pravdu. Taky se mi teď, s odstupem té hodiny, moc nelíbí. Předělám.
-"What's going on out there!?"
-"Murder. Want some?"
(George Stark in 'The Dark Half', Stephen King)
Uživatelský avatar
Vlasák
Administrátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 7. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Rsp. teda vpravo novinky dané sekce; vlevo všechny krátké novinky?
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz


Obrázek
Uživatelský avatar
Sylvaen
Příspěvky: 916
Registrován: 13. 5. 2004, 11:34
Bydliště: Blaen bHóirne@Merian, Svaekke@Arlan, Romhäryl@Fiery Halls, Praha@Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sylvaen »

Vlasák píše:Rsp. teda vpravo novinky dané sekce; vlevo všechny krátké novinky?
Jo, dobrý nápad! ;)
Takhle podobně by se dalo udělat i vypsání seznamu článků v sekcích. Se stránkováním po deseti, dejme tomu...
-"What's going on out there!?"
-"Murder. Want some?"
(George Stark in 'The Dark Half', Stephen King)
Uživatelský avatar
Vlasák
Administrátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 7. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

No, řekl jsem to blbě - novinka v sekci = nové články v sekci :wink:
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz


Obrázek
Uživatelský avatar
Sylvaen
Příspěvky: 916
Registrován: 13. 5. 2004, 11:34
Bydliště: Blaen bHóirne@Merian, Svaekke@Arlan, Romhäryl@Fiery Halls, Praha@Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sylvaen »

Acho sooo.. :) Jojo, přesně tak.
Tohle byl jeden z Pjotrových requirementů, výpis článků v sekci.. plus nějaké místo kam by se k té sekci dal dopsat nějaký komentář, třeba jako "možná by vás mohly zajímat i články o Dragonlance" nebo "Další dobré povídky najdete na stránkách blabla.cz".. ;)
-"What's going on out there!?"
-"Murder. Want some?"
(George Stark in 'The Dark Half', Stephen King)
Uživatelský avatar
Lidožrout
Příspěvky: 503
Registrován: 9. 3. 2002, 00:00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lidožrout »

jj, to je dost slušná práce... se to od tý doby, co sem tu byl naposled, pěkně změnilo...

mho2sylvaen::
a//jak budeš řešit podklad.img vs. dýlka článků?
b//chtělo by to uvažovat o zarovnávání: na tý tit.str. to všechno hrozně lítá -- butonky u ankety přečuhujou přes linku kterou udávaj nadpisy těch článků či co to je. dost v tom taky dělaj guláš ty křivky všude... k nim ještě tolik: nepřeháněl bych to tolik s tim vytrácenim, a možná bych s nima celkově dost šetřil -- ten náhled článku vypadá mnohem líp -- právě kvůli přímkám, který tomu dávaj pevnej základ a kontrastem viz.efekt křivek podporujou.
c//napravo by to asi sneslo zarážku, aby články netekly z logiky grafiky
d//uvažuj taky nad rozmístěnim prvků a na prostoru kolem nich a podobně -- zkrátka kompozice... někde tam máš tuny volnýho místa, jinde je to na sebe natláskaný, vypadá to špatně.
e//bezpodmínečně musíš předělat logo -- tohle je fakt hroznej humáč!!! a ni sis nedal práci ho prostrkat, to je ostuda! :>:o/
Uživatelský avatar
Quasit
Vysloužilý démon
Příspěvky: 1452
Registrován: 28. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Praha, Vršovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quasit »

Dovolím si připojit svůj skromný, takřka neslyšný hlásek $;) ale co to kecám, vy mě znáte, takže byste mi to stejně nesežrali... prostě ty křivky jsou na mě taky moc. Na tom návrhu vnitřní stránky jsem se napřed na nich zarazil, ale pak jsem na to chvilku koukal a přišlo mi to okej, jedna křivka s menítkem nahoře, jedna dole, to je takový fajn ozvláštňující prvek. Moc se mi líbí to oddělení menu vlevo tmavým podkladem, bez čáry.
Ale ta hlavní stránka se mi vlní před očima jak břišní tanečnice. Horní menu zakřivený, okej, úplně dole taky může křivka být, ale svislé dělení rovně, prosím, a žádné další vodorovné křivky, to tu stránku jakoby trhá.
Jen můj názor.
A stále platí, že návrh vnitřní stránky mi přijde super. A logo se mi velmi líbí.
Uživatelský avatar
Sylvaen
Příspěvky: 916
Registrován: 13. 5. 2004, 11:34
Bydliště: Blaen bHóirne@Merian, Svaekke@Arlan, Romhäryl@Fiery Halls, Praha@Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sylvaen »

Lidozrout píše:jj, to je dost slušná práce... se to od tý doby, co sem tu byl naposled, pěkně změnilo...

mho2sylvaen::
a//jak budeš řešit podklad.img vs. dýlka článků?
b//chtělo by to uvažovat o zarovnávání: na tý tit.str. to všechno hrozně lítá -- butonky u ankety přečuhujou přes linku kterou udávaj nadpisy těch článků či co to je. dost v tom taky dělaj guláš ty křivky všude... k nim ještě tolik: nepřeháněl bych to tolik s tim vytrácenim, a možná bych s nima celkově dost šetřil -- ten náhled článku vypadá mnohem líp -- právě kvůli přímkám, který tomu dávaj pevnej základ a kontrastem viz.efekt křivek podporujou.
c//napravo by to asi sneslo zarážku, aby články netekly z logiky grafiky
d//uvažuj taky nad rozmístěnim prvků a na prostoru kolem nich a podobně -- zkrátka kompozice... někde tam máš tuny volnýho místa, jinde je to na sebe natláskaný, vypadá to špatně.
e//bezpodmínečně musíš předělat logo -- tohle je fakt hroznej humáč!!! a ni sis nedal práci ho prostrkat, to je ostuda! :>:o/
Díky.. ;) A teď k připomínkám..

a: Opakovatelný tile. Díky CSS2 budou po stranách a v rozích obrázky, které se napojí na tile a budou vytvářet okraje.

b: Křivky jsou IMHO v pohodě, akorát jen zmenším svislé zakřivení aby tolik nevlnily.. s tím zarovnáním máš ale pravdu. Zkusím to ale i bez křivek, aby mi v hlavě nevrtal červík.. ;)

c: Vizuelní zarážku tam dát nemůžu, to už je záležitost layoutu aby pevně držel pravej okraj. Ten text si pak sám vytvoří vizuelní hranici.

d: Jestli mluvíš o tom volném místě na spodu stránky, tak to jsem říkal už dopředu.. tam to není dodělaný. Jinak je volné místo okolo formuláře pro přihlášení a u ankety.. U ankety můžu ještě přidat zobrazení aktuálních výsledků a odkaz na minulé ankety.. :think: U přihlášení zase odkaz na registraci.. hm hm...

e: Hehe, tohle není ani logo.. o logu se zase budeme muset začít bavit. :roll: IMHO ostuda je spíš to, že CzechDnD po tolka letech nemá ještě žádný vlastní logo... A to se kolem Crew už dlouhou dobu motá tolik grafiků.. :eyecrazy:
-"What's going on out there!?"
-"Murder. Want some?"
(George Stark in 'The Dark Half', Stephen King)
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

To se nám to tady nějak rozjelo :wink:

Musím oponovat Lidožroutovi. Jsem všema dvaceti PROTI přímkám, naopak tyhle křívé čáry se mi moc líbí. Je to neokoukané a velice efektní. Stejně tak nevidím žádné chyby v kompozici, maximálně tak, že "levý okraj sloupce ankety se skoro dotýká okýnek pro spřízněné weby :wink: ".

Akorát bych teda dal větší pozor na pravej okraj. V náhledu článku text zabíhá místy až moc daleko.
Naposledy upravil(a) Markus dne 3. 10. 2004, 18:52, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Sylvaen
Příspěvky: 916
Registrován: 13. 5. 2004, 11:34
Bydliště: Blaen bHóirne@Merian, Svaekke@Arlan, Romhäryl@Fiery Halls, Praha@Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sylvaen »

OK, překecali jste mně.. ;)
Stejně už jsem psal že to zkusím i bez křivek.. takže jdu na to.. BTW, vy máte něco proti břišním tanečnicím..? ;)
-"What's going on out there!?"
-"Murder. Want some?"
(George Stark in 'The Dark Half', Stephen King)
Uživatelský avatar
Vlasák
Administrátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 7. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

hehe, doufejme, že si Sylvaen z našich komentů vypreparuje to nejlepší, protože to je jak sledování tenisovýho zápasu :wink: $lol$
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz


Obrázek
Uživatelský avatar
Sylvaen
Příspěvky: 916
Registrován: 13. 5. 2004, 11:34
Bydliště: Blaen bHóirne@Merian, Svaekke@Arlan, Romhäryl@Fiery Halls, Praha@Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sylvaen »

Markus píše:To se nám to tady nějak rozjelo :wink:

Musím oponovat Lidožroutovi. Jsem všema dvaceti PROTI přímkám, naopak tyhle křívé čáry se mi moc líbí. Je to neokoukané a velice efektní. Stejně tak nevidím žádné chyby v kompozici, maximálně tak, že "levý okraj sloupce ankety se skoro dotýká okýnek pro přizněné weby :wink: ".
Díky.. ;)

Každopádně zkusím dvě věci: menší vlnění a bezkřivkovou verzi. Myslím že by křivky s menším vlněním bohatě dostačovaly.. s přímkama by to dostalo strašně technickej nádech.. takhle je to takové.. hm, živé, biologické.. ;)

Připomínku ohledně okraje anket přijímám a napravím to..
-"What's going on out there!?"
-"Murder. Want some?"
(George Stark in 'The Dark Half', Stephen King)
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Sylvaene, koukej tam ty křivky nechat! :>;o)
:wink:
Uživatelský avatar
Quasit
Vysloužilý démon
Příspěvky: 1452
Registrován: 28. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Praha, Vršovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quasit »

břišní tanečnici obvykle nečteš... $D
Zamčeno

Zpět na „CzechDnD Reloaded“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů