Design

Archivovaná témata z neuskutečněného projektu, jehož cílem bylo změnit tvář CzechDnD.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Pjotr
Strojník
Příspěvky: 532
Registrován: 10. 9. 2001, 00:00
Bydliště: Praha@Zeme / Mirros@Mystara
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pjotr »

Tak předem, z toho co tu do teď padlo, se mi taky nejvíc líbí Sylvaenovo b) - takže vede už hodně s přehledem. To ale neznamená, že by to mělo být konečné, žáno..

A teď zkusim zareagovat na všecko, co tu proběhlo:

- City of Doors má zásadní problém, je to "just another Nuke powered page", což je přesně stav, kterého se chceme zbavit.

- Jsem rozhodně pro roztahování stránky podle velikosti obsahu. Pokud je článek delší, ať si klidně všechno ostatní odscrolluje do dža, v tu chvíli je důležitý obsah. Nevadí, že hnedka nevidim navigaci, už jsem se dostal, kam jsem chtěl a po přečtení článku si rád vyšplhám zase nahoru. Naopak, pokud jsem se ještě k obsahu nedostal, je obsah tak krátký, že všechno podstatné vidím najednou a scrollovat nepotřebuju.

- Pravá lišta na většině míst není potřeba a je spíš na škodu. Možná by mohla být na té úplně úvodní stránce, kde je to trochu větší všehochuť - měla by tam být anketa apod.

- Jak vyberem konečnej vzhled a kdo o tom vlastně bude rozhodovat? V tuhle chvíli to vypadá, že se nejvíc líbí Sylvaenův návrh, měl by to tedy rozvést a rozhodovat o tom bude on, my ostatní budeme mít připomínky, ale nic víc. Nebo se Lidožrout rozhoupe a udělá návrh který se bude líbit víc a hlavní slovo dostane on. Nebo kdokoliv další podle tohohle vzoru. Každopádně ten, kdo to bude vyrábět, bude mít hlavní slovo.

A to je snad pro teď všechno
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Hehe, tak jsem si dneska odpoledne trošku hrál a koukejte, co ze mě vypadlo:

Obrázek

Škoda jenom, že nám to prakticky k ničemu neni 8)[/img]
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Grafický pokus číslo 2:

http://www.czechdnd.cz/ill-pic/newdesign.png

Jak jste asi poznali, je to lehce modifikovaný design od Sylvaena. Samozřejmě mu k dokonalosti ještě hodně zbývá. Je to spíš taková rychlosplácanina a spousta věcí se musí doladit (především bych si představoval trochu zdobnější "header"), ale i tak to snad pro představu stačí.

Hlavní rozdíl je na první pohled patrný - odstranění bílého textového okna a jeho plynulé zapuštění do okolí. Věřím, že je to tak lepší.

Další věc je pravý okraj. Asi mě za to všichni seřvete, ale mě se prostě těct čte líp, když má na obou stranách stejné okraje, ne když má okraj jenom vlevo. Krom toho se ta pravá strana dá použít jako prostor pro mnohé fuknce, které bysme jinak horko-těžko museli dostávat do textového pole. Minimálně na stránce novinky bude třeba - chtěli jsme přece někam zakomponovat mininovinky ("Na fóru se řeší sjednocení překladových klíčů pro bytosti." Tečka) a anketu. I v dalších sekcích by se dala podobným způsobem využít (plácnu: vysvětlivky ke článkům, poznámky "pod" čarou) ... a nebo může klidně zůstat prázdná. Pořád mi to tak přijde hezčí.
Každopádně není problém ji jednoduše vyhodit.

Menu jsou plovoucí. Všimněte si, že lehce zasahují do textového pole a text je musí obtékat. Žádný extra důvod to nemá. Akorát mi to přišlo jako pěkný umocnění dojmu vložených menu (celá stránka je vlastně jediný "list papíru", který překrývají menu - viz. levý okraj). Stejným způsobem by se případně řešily i menu (ankety, kolonky, říkejte tomu jak chcete) a pravé straně.

Tak co vy na to?
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Grafický pokus číslo 3:

http://www.czechdnd.cz/ill-pic/oko.png

Co říkáte na tohle? 8)
Uživatelský avatar
Vlasák
Administrátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 7. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Markus píše:Grafický pokus číslo 3:

http://www.czechdnd.cz/ill-pic/oko.png

Co říkáte na tohle? 8)
člověče, to nejni ale vůbec špatný 8)
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz


Obrázek
Uživatelský avatar
Pjotr
Strojník
Příspěvky: 532
Registrován: 10. 9. 2001, 00:00
Bydliště: Praha@Zeme / Mirros@Mystara
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pjotr »

Upravený Sylvaenův návrh se mi líbí míň než původní, ale to druhé je povedené, hlavně barevně.
Uživatelský avatar
Quasit
Vysloužilý démon
Příspěvky: 1452
Registrován: 28. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Praha, Vršovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quasit »

Markus píše:Grafický pokus číslo 3:

http://www.czechdnd.cz/ill-pic/oko.png

Co říkáte na tohle? 8)
neunikl mi tvůj drobný vtípek $;)
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 101
Registrován: 23. 9. 2002, 15:08
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Max »

No tak když ste vyrukovali s návrhama tak tady je další jeden inspirován
Sylvaenovým návrhem
http://numeron.phpx.cz/dndweb
Chcete snad žít věčně ?
Uživatelský avatar
Lidožrout
Příspěvky: 503
Registrován: 9. 3. 2002, 00:00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lidožrout »

Jo tak ten druhej markusův kousek vypadá solidně, jenže je krapet moc ... prostě oko nemá kde spočinout, protože menu je na tom vizuálně stejně jako text a jediný, co rozděluje plochu stránky, jsou ty linky. což je málo.
Ten první kousek ála sylvaen je pěkně uměřenej, ale působí tak ňák prázdně nebo nevim jak bych to popsal ... nevim. opět problém s barvama menu.
No a ta maxova věc se mi vůbec nelíbí.. takhle maxi snad mohly vypadat stránky před deseti patnácti lety, ale neska..?
Abych to shrnul, tak to shrnu. a nebo neshrnu a až budu mít čas, udělám další návrt. teda návrh.
Jo a čistě jenom technická otázka, nepříde ti markusi, že dyž je ten text z obou stran obšancovanej jinejma textama, obzvlášť takovejma rozpadlíkama jako sou mininovinky a odkazy na další články, že krapet ztrácí na čitelnosti, resp. že ty blbinky okolo rozptylujou pozornost?
Uživatelský avatar
Sylvaen
Příspěvky: 916
Registrován: 13. 5. 2004, 11:34
Bydliště: Blaen bHóirne@Merian, Svaekke@Arlan, Romhäryl@Fiery Halls, Praha@Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sylvaen »

Tak dobrá, když se tady objevily ještě úplně nové věci, tak také přispěji svojí troškou do mlýna.. zatím jen hrubý nárys, ale zamýšlený styl by z toho měl jít poznat...

Nový update:

Verze 1.2:
Obrázek

Původní verze:
http://www.powered.cz/pictures/design10.png
Verze 1.1:
http://www.powered.cz/pictures/design10_1.png
-"What's going on out there!?"
-"Murder. Want some?"
(George Stark in 'The Dark Half', Stephen King)
Uživatelský avatar
Sylvaen
Příspěvky: 916
Registrován: 13. 5. 2004, 11:34
Bydliště: Blaen bHóirne@Merian, Svaekke@Arlan, Romhäryl@Fiery Halls, Praha@Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sylvaen »

Aaaaaa.. varianta B, trochu víc fantasy - stylová.. :D

Update: Verze 1.3.a
Changelog: zmenšené písmo v menu. 14ti bodový Arial přece jen zabírá zbytečně moc místa..

Obrázek

Původní verze 1.3 ZDE: http://www.powered.cz/pictures/design10_3.png
Naposledy upravil(a) Sylvaen dne 2. 8. 2004, 19:06, celkem upraveno 2 x.
-"What's going on out there!?"
-"Murder. Want some?"
(George Stark in 'The Dark Half', Stephen King)
Uživatelský avatar
Vlasák
Administrátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 7. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Herdek, chlapi, vy se předháníte, že by nám to i diváci letošního Tour de France záviděli $D

BTW Sylvaen: Jak využít prstů na rukou k tomu, abych na nich mohl napočítat až do 1023, jsem sice vymyslel, ale jak házet 21 na d20 zatím stále ne.. :wink:
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz


Obrázek
Uživatelský avatar
Sylvaen
Příspěvky: 916
Registrován: 13. 5. 2004, 11:34
Bydliště: Blaen bHóirne@Merian, Svaekke@Arlan, Romhäryl@Fiery Halls, Praha@Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sylvaen »

Vlasák píše:Herdek, chlapi, vy se předháníte, že by nám to i diváci letošního Tour de France záviděli $D

BTW Sylvaen: Jak využít prstů na rukou k tomu, abych na nich mohl napočítat až do 1023, jsem sice vymyslel, ale jak házet 21 na d20 zatím stále ne.. :wink:
No, řekl jsem si že nezůstanu u jednoho návrhu, ne..? ;)

Jo, a ohledně těch 21 na d20.. to jsem ti už dopředu připravil takovou challenge.. ;) Upřímně, přece by sis nevybral nějaký jednoduchý téma, na který může psát kdokoliv.. $D
Ostatně, my všichni v tebe věříme! :clap:
-"What's going on out there!?"
-"Murder. Want some?"
(George Stark in 'The Dark Half', Stephen King)
Uživatelský avatar
Vlasák
Administrátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 7. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Sylvaen píše:Jo, a ohledně těch 21 na d20.. to jsem ti už dopředu připravil takovou challenge.. ;) Upřímně, přece by sis nevybral nějaký jednoduchý téma, na který může psát kdokoliv.. $D
Ostatně, my všichni v tebe věříme! :clap:
hmm, ale téma je to zajímavý, o to ne... ale bude to asi chtít algebru vyššího kalibru :wink:
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz


Obrázek
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

(Čím víc se nad tím zamýšlím, tím víc vám asi musím dát za pravdu. Pryč s pravou lištou :wink:)

Sylvaene, smekám. To se mi líbí. Člověče, nejradši bych se vzdal a přestal se s tebou předhánět, ale jen počkej... Však já ještě něco sesmolím :lol: 8)
Zamčeno

Zpět na „CzechDnD Reloaded“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti