Technický vylomeniny a vylepšení

Archivovaná témata z neuskutečněného projektu, jehož cílem bylo změnit tvář CzechDnD.
Uživatelský avatar
Pjotr
Strojník
Příspěvky: 532
Registrován: 10. 9. 2001, 00:00
Bydliště: Praha@Zeme / Mirros@Mystara
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pjotr »

Markus: já jsem to vzal jako dohodnutou věc - sám s tím souhlasím a všichni co se zapojují do diskuze s tím souhlasili tady nebo v pokecu o designu.

Tisknutí pryč - taky souhlasím. S tím, že existuje vychytávka jménem kategorie média pro kaskádové styly, takže se tohle dá udělat naprosto neviditelně a přitom funkčně - stačí prostě udělat další styl pro tisk. Jenom se do toho bude někdo muset dokopat, že :-)
Uživatelský avatar
Pjotr
Strojník
Příspěvky: 532
Registrován: 10. 9. 2001, 00:00
Bydliště: Praha@Zeme / Mirros@Mystara
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pjotr »

Především to Max:

1. Časové údaje: Jak doporučuješ ukládat údaje o času do databáze? Jako integer, nebo datetime? Setkal jsem se s příznivci obojího, sám se přiklánim k integeru, ale třeba mi to vymluvíš.

2. Články: Pořád váhám jak ukládat články. Nejspíš prostě jako text, včetně tagů. Mrzí mě že pak ztrácím kontrolu nad validitou obsahu a pokud to uživatel zprasí, může to totálně rozházet stránku. Kdybych ale článek nějak drsně strukturoval a formátovalo se to nějakým přidáváním odstavců, vkládáním odkazů atd., tak by to bylo asi hrozně neohrabaný :-(
Uživatelský avatar
Vlasák
Administrátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 7. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Pjotr: ad 2 co alespoň preventivní kontrola párování html < - > a < - </ před uložením/odesláním článku ? :wink: Když už nic, tak to zabrání neuzavřeným tagům...
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz


Obrázek
Uživatelský avatar
Pjotr
Strojník
Příspěvky: 532
Registrován: 10. 9. 2001, 00:00
Bydliště: Praha@Zeme / Mirros@Mystara
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pjotr »

Vlasák: Ale to jo, jenže takovým věcem jako překříženým tagům nebo různým nepovoleným kombinacím takhle nepředejdu :cry:
Uživatelský avatar
Vlasák
Administrátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 7. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Pjotr: jde nějak ořezat paleta využitelných tagů? Koneckonců, co je potřeba...? b, i, u, br, p, a, img + možná velikost fontu... v těhdle několika se snad až tolik divočin udělat nedá - co mě napadá, tak snad jen zápis, kdy je mezi a nebo img vloženej konec formátování (např: <a href...></i>abcd</a> ) a možná i to nakonec funguje...
ale nevim, možná v html formátování nevidim tolik hříchů, který máš zrovna na mysli... takže, co máš na mysli? :wink:
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz


Obrázek
Uživatelský avatar
Pjotr
Strojník
Příspěvky: 532
Registrován: 10. 9. 2001, 00:00
Bydliště: Praha@Zeme / Mirros@Mystara
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pjotr »

On je dost rozdíl mezi tím, co skousne Explorer a tím, co je správně :cry:
Začíná to překříženými tagy (to je to co píšeš), pokračuje to tím, že některé tagy nesmí být uvnitř některých jiných, nesmí se zapomínat uvozovky u parametrů a je toho víc. A trapná chybička ve výsledku někdy může dost rozhodit stránku. Nebo dokonce v některém režimu prohlížeč tu stránku vůbec nezobrazí.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Hele, já bych to zase tolik neřešil 8)

Vždyť právěže my BUDEME mít kontrolu nad příspěvky uživatelů. Teda... od redaktorlů očekávám, že budou mít rozum a nebudou křížit TAGy :wink:. Uživatelský článek se na stránky neprostlačí, dokud ho neschválí redaktor. Tak v čem je problém (možná tam opravdu je - netvrdím že ne)?
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 101
Registrován: 23. 9. 2002, 15:08
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Max »

1) K datumu. Osobně používám normální typ DATE popř DATETIME co má MySQL. Jelikož to je ve formátu YYYY-MM-DD HH:II:SS tak třízení i abecední je bez problému.
Sice to v INT zabere míň místa, ale myslim že ty doby kdy se šetřil každej bitík (jako že je pamatuju) sou už hodně dávno pryč.

Jde pak taky o správu. Pokud budeš muset psát dotaz kterej vymaže vše v 3 tim měsíci tak napíšu delete from xxxx where datum>='2003-03-01' and datum<'2003-04-01' kdežto patlat se s INT ... samozřejmě sou konverzní funkce, ale prostě doteď dávám typ DATE a nemám problém ...
operace s datumama řešim už přímo v SQL dotazu, takže pak v PHP (kde by jinak určitě bylo výhodnější číslo - i když to taky můžu získat převodem z MySQL) nemám problém.

No ale jinako je to asi jedno ... oboje bude mít pro a proti ... ale pokud by byl INT lepší, tak proč by se vůbec zaváděl typ DATE ...

2) No tohle sem taky řešil. A nakonec sem to vyřešil že to neřešim. Prostě sou varianty kdy chceš zabránit tomu zmatku s tagama:
- Takže zakážeš tagy a použiješ pár svých který kontroluješ - pracný ale de to
- Zakážeš všechny a rozdělíš článek na zóny (nadpis, text, patička...) který už maji předdefinovanej styl napevno - uživatel jen píše text, tagy sou zakázaný.
- Necháš volnost ale pak to je o tom na to kašlat nebo si s tim dát strašně moc práce a nikdy to nebude dokonalý a blbuvzdorný
Chcete snad žít věčně ?
Uživatelský avatar
Dark Shadow
Příspěvky: 112
Registrován: 9. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dark Shadow »

Max píše: - Zakážeš všechny a rozdělíš článek na zóny (nadpis, text, patička...) který už maji předdefinovanej styl napevno - uživatel jen píše text, tagy sou zakázaný.
Tahle varianta mi nepříjde moc rozumná. Jak by se řešilo, pokud by v textu bylo víc odstavců?
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 101
Registrován: 23. 9. 2002, 15:08
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Max »

Odstavce se daji ošetřit ... detekce enterů nebo je jednošu "omezeruješ" a při ukládání/zobrazení se začátky převedou na "tvrdý" mezery .... možnosti sou ... každopádně je to pak skoro neprůstřelný proti tagovejm vylomeninám
Chcete snad žít věčně ?
Uživatelský avatar
Pjotr
Strojník
Příspěvky: 532
Registrován: 10. 9. 2001, 00:00
Bydliště: Praha@Zeme / Mirros@Mystara
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pjotr »

Jak se tak vzdělávám, pomalu mi to krystalizuje. Články zřejmě budu formátovat vlastníma tagama (pár jich asi zůstane neveřejných - pro linkování atd.) a HTML úplně zakážu. Bude to sice složitější než nechat volnost, ale myslim že to stojí za to.

Max: Jaké máš zkušenosti s objektovým programováním v PHP? Stojí to za to?
Uživatelský avatar
Pjotr
Strojník
Příspěvky: 532
Registrován: 10. 9. 2001, 00:00
Bydliště: Praha@Zeme / Mirros@Mystara
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pjotr »

A ještě bych chtěl slyšet názor na redaktorská práva. Nebo vlastně možná bude lepší dát souhlas mlčením :D

Nechystám se nijak rozlišovat práva na jednotlivé sekce, nebo tak podobně. Jediné rozlišení bude commoner/redaktor a všichni redaktoři budou moci zasahovat do všeho.
To, že se dohodneme, že o Planescape se bude starat Markus s Vlasákem a ostatní jim do toho nebudou šťourat, zůstane jenom na naší dohodě, systém o tom vůbec nebude vědět.

OK?
Uživatelský avatar
Vlasák
Administrátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 7. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

ok, mlčím 8)
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz


Obrázek
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 101
Registrován: 23. 9. 2002, 15:08
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Max »

Oběkty:
Zkušenosti mám jen málo, ale co sem viděl pár věcí pomocí toho napsanejch tak to vypadalo dobře, neboli jedna z věcí co chci pořádně prozkoumat až nebudu mít chvíli do čeho píchnout. Zatim všechno píšu bez nich i když pár prvních testů sem už taky udělal a líbilo se mi to.
Chcete snad žít věčně ?
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 101
Registrován: 23. 9. 2002, 15:08
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Max »

Jinako ohledně zabezpečení ... před nedávnem sem v práci dokončil jednu PHP knihovničku kde mám řešený to oprávnění .
V podstatě pak ve scriptu uděláš
include(knihovna); //načteš tu knihovni
sec_opravneni_init(uzivatel,sekce); //inicializuješ proměnný uživatel a sekce aby se pak nemuseli zadávat znova

a pak už si jen voláš

if (!sec_opravneni("PRISTUP")) {
die ('Nemáte oprávnění do sekce XX');
}

if (sec_opravneni("NECO_ZAPIS") {
...
if (sec_opravneni("NECO_MAZANI") {
...
}
} else {
...
}

mám už taky vcelku hotovou správu těhle oprávnění přes HTML prostředí ... pokud bys měl zájem pošlu ukázku
Chcete snad žít věčně ?
Zamčeno

Zpět na „CzechDnD Reloaded“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů