Technický vylomeniny a vylepšení

Archivovaná témata z neuskutečněného projektu, jehož cílem bylo změnit tvář CzechDnD.
Uživatelský avatar
Pjotr
Strojník
Příspěvky: 532
Registrován: 10. 9. 2001, 00:00
Bydliště: Praha@Zeme / Mirros@Mystara
Kontaktovat uživatele:

Technický vylomeniny a vylepšení

Příspěvek od Pjotr »

Pro začátek shrnu pár fakt, něco už tu bylo, něco je nové:

Specifikace je na http://reloaded.czechdnd.cz. Je to dost strohé, především je to seznam věcí ke kterým jsem se zavázal a které už mi ve škole konečně schválili.

Plán je asi následovný:
* Teď dělám zkoušky :roll:
* 27.6. musím odevzdat betu - kus kódu, kterým prokážu že už na tom dělám. V té době bych měl mít hotový návrh databáze a rád bych taky měl nějakou část rozhraní - dost možná to bude údržba knihovny
* První půlku července jsem za louží, pokud se mi před tím podaří něco zprovoznit, rád bych aby nějaký dobrovolník naplnil tu funkční část daty a vůbec to trochu otestoval
* Zbytek prázdnin budu psát a psát, taky se budou hodit pomocníci.
* do 3.9. to musím mít hotové. Nemusí to být naplněné všemi daty, dost možná nebude ani definitivní design.
* Až tohle všechno dokončíme, můžeme stránky spustit naostro.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Tak jsem se pustil do toho konceptu.

Bude to bezdesignové HTML. Snažím se tak nějak naplácat všechny funkce, které chceme + umístit je tak, jak by to mohlo vypadat i fungovat + okomentovat to.
Možná to vypadá divně, ale věru mě nenapadá jiný způsob, jak sepsat koncept pro internetové stránky.

Ale možná to potrvá dýl než do konce tohodle tejdne. Tak do konce toho dalšího :wink:
Uživatelský avatar
Vlasák
Administrátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 7. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Hlavně na Pjotra, ale tak nějak na všechny :wink:

Jak to vidíš s propojením fóra a stránek? Abych se přiznal, řešení od fóra perátních komentářů se mi moc nezamlouvá. Mnohem více by se mi zamlouvalo řešení "co jeden thread komentářů (tj. komentáře určené pro jeden článek) to thread i tady na fóru". Loginy nejsou problém, pakliže budeme používat stejnou db uživatelů jak pro fórum, tak pro stránky. Layout posílání a čtení komentářů bude na stránkách samozřejmě odpovídat stránkám. Ideou je jenom to, aby se diskutovalo opravdu na jednom místě (tj. fóru jako základ) přístupném z x míst (tj. v tomhle případě z komentáře u článku).
Prvním komentářem ke článku se v určené sekci fóra (dejme tomu 'komentáře ke článkům') automaticky vytvoří thread s názvem shodným s názvem článku. Přispívat a číst komentáře bude tak možné jak ze stránek, tak z fóra. Výhod to má několik - hlavně to může nalákat notorické 'fóraře' k obsahu stránek samotných, druhak snadné moderování komentářů pomocí výdobitků phpbb a pak i to, že se nebude štěpit pozornost mezi fórem a komentáři - obě věci by tak ztrácely na potenciálu.
Nemyslím, že je to tak nemožné :wink: naopak, myslím, že to je i docela proveditelné :wink: klidně ti můžu pomoct s nějakym debugem tohohle...

Druhak - podobně jako loni v době krize bych i tentokrát byl pro, aby se vytvořila na fóru samostatná (tentokrát tajná) sekce určená výhradně pro otázky a potřeby nových stránek s příslušnými thready o designu, technické stránce, tématech stránek atp. Melem to tady všechno dohromady v jednom threadu, každej pes jiná ves, spousta věcí zapadá... Myslim, že by to usnadnilo orientaci a účinnost práce $D
no, večer tu sekci asi tak jako tak vytvořim :>;o) :wink:
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz


Obrázek
Uživatelský avatar
Pjotr
Strojník
Příspěvky: 532
Registrován: 10. 9. 2001, 00:00
Bydliště: Praha@Zeme / Mirros@Mystara
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pjotr »

Vlasák píše:Myslim, že by to usnadnilo orientaci a účinnost práce $D
no, večer tu sekci asi tak jako tak vytvořim :>;o) :wink:
Jo, dobrá práce.
Vlasák píše:Hlavně na Pjotra, ale tak nějak na všechny :wink:

Jak to vidíš s propojením fóra a stránek? Abych se přiznal, řešení od fóra perátních komentářů se mi moc nezamlouvá. Mnohem více by se mi zamlouvalo řešení "co jeden thread komentářů (tj. komentáře určené pro jeden článek) to thread i tady na fóru". Loginy nejsou problém, pakliže budeme používat stejnou db uživatelů jak pro fórum, tak pro stránky. Layout posílání a čtení komentářů bude na stránkách samozřejmě odpovídat stránkám. Ideou je jenom to, aby se diskutovalo opravdu na jednom místě (tj. fóru jako základ) přístupném z x míst (tj. v tomhle případě z komentáře u článku).
Prvním komentářem ke článku se v určené sekci fóra (dejme tomu 'komentáře ke článkům') automaticky vytvoří thread s názvem shodným s názvem článku. Přispívat a číst komentáře bude tak možné jak ze stránek, tak z fóra. Výhod to má několik - hlavně to může nalákat notorické 'fóraře' k obsahu stránek samotných, druhak snadné moderování komentářů pomocí výdobitků phpbb a pak i to, že se nebude štěpit pozornost mezi fórem a komentáři - obě věci by tak ztrácely na potenciálu.
Nemyslím, že je to tak nemožné :wink: naopak, myslím, že to je i docela proveditelné :wink: klidně ti můžu pomoct s nějakym debugem tohohle...
Teda, ze všeho nejdřív jsem si pomyslel, že ses zbláznil :eyecrazy:
Ale čím déle o tom přemýšlím, tím mi to přijde rozumnější a dokonce i proveditelnější.
Bude to znamenat zásahy do fóra a hodně těsné spjetí fóra se stránkami, tomu jsem se chtěl původně vyhnout. Hlavně kvůli možným problémům s upgradem fora. Ale při sjednoceném přihlašování se tomu stejně nevyhneme, takže jsem pro. Taky tím připoutáme forum blíž k Czechdnd, což je docela obrat - před nějakou dobou se přece z Cdnd fora přejmenovalo na RPG forum s tím, že bude společné pro víc stránek. Nemám ale pocit, že by se ta idea ujala a že by to tudíž vadilo.
Uživatelský avatar
Vlasák
Administrátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 7. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

No, idea všeobecného fóra se skutečně neujala. Zrušení skupiny 'webmasteři' nikomu nevadí, takže je to i podpořený činem :wink:
Že se ta idea neujala, ale ničemu v podstatě nevadí, protože původní cíl fórum oživit se docela splnil...

PHP neznám - max. do tý míry, že jsem se šťoural ve fóru ohledně chatu a ve střevech některých jiných modů. Na žádnou vyloženou exotiku mi to ale nepřipadalo a jsou to stále funkce, proměnný, podmínky a cykly + propojení s databází. A koukám-li se na to těmahle očima, nepřipadá mi to na první pohled jako moc velká divočina :wink: Struktura příspěvků a uživatelů bude zřejmě s každým upgradem fóra totožná, tak toho bych se nebál. Chodíš v tom víc, takže tu asi krafu nějaký svoje kravinky, ale s velkou nadsázkou mi to přijde vlastně jako vložení totožné funkce pro posílání tady z phpbb do enginu stránek :wink:
...ale rád se nechám vyvést z omylu a zasvětit :wink:
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz


Obrázek
Uživatelský avatar
Pjotr
Strojník
Příspěvky: 532
Registrován: 10. 9. 2001, 00:00
Bydliště: Praha@Zeme / Mirros@Mystara
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pjotr »

Nakouslo se to v designu, ale radši bych o tom pokračoval tady. Jak tedy s více kategoriemi pro články? Mě se to docela zamlouvá, technicky to není problém, klíčová otázka ale, je, jestli se to bude chtít lidem vyplňovat - tedy hlavně redaktorům. Pak samozřejmě taky bude potřeba vymyslet ty kategorie, ale to už trochu vyplynulo z těch původních návrhů a až tak moc to nespěchá.

Druhá věc jsou komentáře. Původně jsem počítal s komentáři přímo na stránkách a to nejen k článkům, ale třeba taky ke knihám, překladům, linkům... Přesunutí komentářů do fóra mi přijde lepší, ale jenom pro články. Kdyby tu měly vznikat témata pro všechno ostatní, tak se tím fórum totálně za...e. Mě přijde nejrozumnější se na ty ostatní komentáře vykašlat, ale rád bych slyšel i vaše názory.
Uživatelský avatar
Vlasák
Administrátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 7. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

ad víc kategorií pro článek - vidím to tak, že od toho je redaktor zkrátka redaktor, aby články (ať už přidané sebou, či někým "zvenku") kategorizoval do příslušných sekcí.

ad komentáře - jak jsem psal prve, komentáře "ve fóru" se mi zamlouvají úplně nejvíce. Máš ale pravdu s tím, že vytvářet takhle komentáře pro všechny kravinky by fórum dost zahltilo. Co třeba takhle - komentáře (tj. propojené s fórem) by byly skutečně jen u "větších" článků. Komentovat kdejakou prkotinu mi přijde docela přitažené za vlasy, ale nechal bych tu možnost - ne vytvoření komentáře, ale alespoň ke článku automaticky přidat odkaz do příslušné sekce fóra - lidi to nebude svádět k jednoslovným komentářům týkajících se maličkostí, ale v případě nutkavého zájmu někoho rozproudit nějakou debatu o malém článku, tu bude alespoň možnost založení threadu na fóru. Doufám, že je to k pochopení :wink:
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz


Obrázek
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Ad kategorie: Abych se přiznal, o něčem podobném už jsem soukromně uvažoval 8) Moja predstava bola asi taká: Ke keždému článku by jeho autor připsal libovolný počet různých kategorií, které by byly předem dány.

Takže například článek: "Překladový klíč Forgottenů" by měl kategorie Překlady, Forgotteny
Článek: "To je ale blbá příručka" třeba Originály, 3. edice, Recenze

Kategorie by se musely předem sepsat, aby se z nich dalo vybírat, přičemž by byl dobrý spíš jemnější vývěr kategorií, které se překrývají.

Na stránkách by to fungovalo následovně:
Dejme tomu, že v sekci "Překlady" by byla položka "Všechny články o překladech", kde by se filtrovaly všechny články, u nichž je zaškrtnuto "Překlady".
V sekci o DarkSunu by se filtrovalo všechno, kde je zaškrtnuto DarkSun.
V seci recenze by se filtrovalo všechno, kde je zaškrtnuto recente
Atakdále....

Samozřejmě, že by se tyhle pasáže dost notně překrývaly. Ale to je správné - když napíšu článek "Recenze překladu 3e", budu ho chtít vidět jak v sekci o překladech, tak v sekci u recenzí.

No a nakonec máme samotnou sekci "Články", kde se zobrazují všechny články. Možnost třídění podle autora, data, tématu, atakdále....

Snad jsem to podal nějak srozumitelně :wink:
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Ja si myslim, ze by kazdy clanek mohl mit volitelnou polozku komentare, kterou by redaktor zaskrtl, kdyby si myslel ze stoji za to nejak komentovat. Jak by se to technicky smerovalo do ruznych for si nejak neumim predstavit, ale tomuhle nesefuju. Jde ovsem o to, jestli dokazeme rozumne odlisit co si komentare zaslouzi a co ne.
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Pjotr
Strojník
Příspěvky: 532
Registrován: 10. 9. 2001, 00:00
Bydliště: Praha@Zeme / Mirros@Mystara
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pjotr »

Ale jo, tohle je celkem jasný, u článků prostě bude volitelně odkaz na příslušné téma ve fóru, ať už se vytvoří automaticky, nebo se propojí už existující. Otázka zněla, jestli má smysl umožnit komentáře i k dalším věcem, jako jsou knihy, linky, překlady, soubory...
Uživatelský avatar
Pjotr
Strojník
Příspěvky: 532
Registrován: 10. 9. 2001, 00:00
Bydliště: Praha@Zeme / Mirros@Mystara
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pjotr »

A ještě jsem zapomněl na jednu věc, Alnag mi ji naštěstí vedle připomněl. Jak s hodnocením? Já jsem pro to, vůbec ho tam nedávat.
Uživatelský avatar
Vlasák
Administrátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 7. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

ad hodnocení - jj, jsem pro ho taky zrušit. Nehraje to téměř žádnou roli a pokud někdo bude mít na srdci jó pochvalu/kritiku, může to vyjádřit právě komentářem.
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz


Obrázek
Uživatelský avatar
Dark Shadow
Příspěvky: 112
Registrován: 9. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dark Shadow »

Hodnocení stejně nikdo nepoužívá.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Souhlasim ze hodnoceni je uplne na houby...
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Hodnocení pryč, tisknutí pryč, komentáře směřovt na fórum 8)

A co ty kategorie článků? Očekával jsem reakci na svůj příspěvek :wink:
Zamčeno

Zpět na „CzechDnD Reloaded“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti