O osudu CzechDnD

Archivovaná témata z neuskutečněného projektu, jehož cílem bylo změnit tvář CzechDnD.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Vlasák
Administrátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 7. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

ad barvičky (pozn. Rytíř má odkaz na svoje stránky nastvenej ve svym profilu, takže odkaz na ně je pod každym jeho příspěvkem :wink: ; btw Rytíř: no, koukám, že opravdu velká změna, pěkný :wink: )
- zatím jsem se na to nijak dopodrobna nekoukal, ale tak bokem to nevypadá na nic nezvladatelného. Ovšem, jak říká Alnag, měnit barvy mi přijde tak nějak už úplně zbytečné - myslím, že lidi už si na to tak nějak zvykli s tím starým enginem (nemůžu si pomoct, ale ačkoliv je to profláklý, mně se ta kombinace tak, jak je na stránkách, líbí :wink: ), takže bych tehle engine nechal umřít s tim, co celou dobu nosil...
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz


Obrázek
Uživatelský avatar
Ebon Hand
Temný paladin
Příspěvky: 1806
Registrován: 13. 5. 2003, 15:07
Bydliště: Čertův příbytek

Příspěvek od Ebon Hand »

$D $D $P

Myslím, že došlo k mimosmyslové cirkulaci myšlenek a hromadně podvědomé generaci aktivit s ejakulací nápadů. 8)
Rytíř
Příspěvky: 634
Registrován: 28. 2. 2002, 00:00
Bydliště: Osek, Milevsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rytíř »

:eyecrazy: Já že sem koordinátor překladů? :eyecrazy:
Dycky sem to házel na Quasita a byl s tim děsně spokojenej :)
Že už není v crew s tim přece nemá nic společného... alespoň pro mě ;)

Jinak on je taky správcem Klíče pro 3e, já do něj přístup nemam...

Co se hotových překladů týče, taky mě nedávno napadlo, že by to možná už chtělo hodit do nějakýho pěknýho kabátku, minimálně to SnF a SnS. Do pdf to já nedám, nemáte někdo zájem? I když budu Quasita popichovat, $D tak stejně to hned tak nebude, to PHB, tak co kdyby ses Markusi zatim "pocvičil" na těchhle knihách? Měly by být OK, jde čistě o grafiku, sesypat html dohromady....
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Je to je nahoda, zrovna dneska jsem uvazoval o tom, hodit SnS konecne do PDF. Jinak jsem schopen hodit BnW prirucky k 3e do PDFka. Uz mam udelane ty okraje, coz je nejvetsi problem, takze postupem casu jsem schopen se k tomu dokopat. Jde o to, kdo je schopen to pak nahrat via ftp, protoze jak uz jsem psal, mame ho zakazany. Muzu to akorat poslat nekomu po castech mailem nebo uploadnout na baziliska...
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Jo a gratuluju k odstraneni horni listy, sice jsem na to koukal jako cerstve vyorana mys, ale je to lepsi...
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Dark Shadow
Příspěvky: 112
Registrován: 9. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dark Shadow »

Pokud je třeba něco hodi na ftp, tak to klidně udělám. Stejně tak i převod čehokoli do pdf, pokud budu mít k dispozici i originál kvůli grafiky
Uživatelský avatar
Vlasák
Administrátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 7. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Rytíř píše::eyecrazy: Já že sem koordinátor překladů? :eyecrazy:
Dycky sem to házel na Quasita a byl s tim děsně spokojenej :)
Že už není v crew s tim přece nemá nic společného... alespoň pro mě ;)
Proč ta přehnaná skromnost? :wink:

každopádně už rok žiju v představě, že takovejten formální lídr, na něhož směřují dotazy typu: "chci překládat, co mám dělat?", "chci překlady, co mám dělat?", jsi ty... 8)
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz


Obrázek
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Překlad Třetí edice

V současné době probíhá celá řada překladů příruček pro třetí edici. Pracovní verze jejich překladů lze zkouknout na <a href="http://dnd.panthernet.cz">Rytířových stránkách</a>, ale překladový klíč se stále mění, takže některé věci nemusejí být ve zcela aktuální podobě. <a href="http://dnd.panthernet.cz/key/key.php">On-line Klíč</a> vám umožní sledovat aktuální překlad jednotlivých termínů.

<b>Příručka hráče</b> je ve stádiu finální kontroly, která je ovšem nesmírně pracná, takže nějakou dobu potrvá. Na starosti ji mají experti z nejpovolanějších, tj. Quasit a Rytíř.

<b>Průvodce Dějmistra</b>, tedy druhá základní příručka je hotova zhruba z 50% tj. kapitoly 4-7, v současnosti se pracuje na 8. kapitole (Alnag) a úvodu resp. první kapitole (God). Čas dokončení si ovšem netroufám odhadnout.

<b>Bestiář</b>, má na starosti Silver Dragon, nicméně prozatím je hotových asi prvních 20 stran. Nicméně se necháme překvapit do budoucna.

Z hotových příruček stojí za zmínku ještě <b>Ticho a Zpěv</b>, příručka pro Tuláky a Bardy, kterou vám, doufejme brzy představíme ve slušivém PDF kabátku. Dále je hotova příručka pro Mnichy a Bojovníky <b>Meč a pěst</b> a konečně je hotov i <b>Místopis</b> generického světa pro D&D, což je takový lehce osekaný Greyhawk.

Rozpracované jsou buď ve stádiu pokračujícího překladu nebo stagnující ještě příručka pro čaroděje a kouzelníky <b>Kniha a krev</b>, příručka pro paladiny a kněze <b>Obránci víry</b>, příručka pro barbary, druidy a hraničáře <b>Páni divočiny</b>, <b>Příručka psionika</b> jejíž obsah snad není třeba rozvádět, megadobrodružství z Greyhawku, které se jmenuje <b>Návrat do Chrámu živelného zla</b> a <b>Místopis světa Greyhawk</b> jakož i podle kusých zpráv <b>Prostředí pro tažení Forgotten Realms.</b>

Pokud nám chcete s překlady pomoci, určitě se ozvěte na <a href="http://rpgforum.cz">fórum CzechDnD</a>, kde se také můžete přidat do diskuse o tom jak překládat některé specifické termíny.
Naposledy upravil(a) Alnag dne 21. 4. 2004, 10:05, celkem upraveno 1 x.
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Výše uvedený text snad dostatečně shrnuje současný stav překladů třetí edice, takhle bych to tam postnul...
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Vlasák
Administrátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 7. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Alnag píše:Jo a gratuluju k odstraneni horni listy, sice jsem na to koukal jako cerstve vyorana mys, ale je to lepsi...
Původně jsem jí chtěl jen profiltrovat od zbytečných odkazů, ale vypadalo to pak příšerně hubeně, takže bylo lepší to dát ven celý a těch pár odkazů dát doleva...
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz


Obrázek
Uživatelský avatar
Drizzt
Series Freak
Příspěvky: 1349
Registrován: 8. 7. 2002, 08:44
Bydliště: Somewhere around...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drizzt »

Alnag píše:Jo a gratuluju k odstraneni horni listy, sice jsem na to koukal jako cerstve vyorana mys, ale je to lepsi...
Taky mě to hodně překvapilo. Jsem už zvyklý na forum tma nahoře a nejendou nikde... ale vypadá to lépe...
BTW: Odkaz na forum by nebyl od věci, jako nové vyskakovací okno... Takhle se mi to překlikne rovnou...
Uživatelský avatar
Ebon Hand
Temný paladin
Příspěvky: 1806
Registrován: 13. 5. 2003, 15:07
Bydliště: Čertův příbytek

Příspěvek od Ebon Hand »

Se mi teď vlevo nahoře objevuje ukouslé logo (jen Czech), asi ste s lištou ukousli i kus loga.
Uživatelský avatar
Vlasák
Administrátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 7. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

huh, cože? :wink: Zkus dát refresh...
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz


Obrázek
Uživatelský avatar
Ebon Hand
Temný paladin
Příspěvky: 1806
Registrován: 13. 5. 2003, 15:07
Bydliště: Čertův příbytek

Příspěvek od Ebon Hand »

Vlasák píše:huh, cože? :wink: Zkus dát refresh...
To jsem z toho blázen, proč mě se vždycky objevujou závady který nikdo nemá, případně mě maj ostatní za blbce........, nebo za blázna? :-?

To asi šotci, nechám to plavat...., připravím pastičky!
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Já mám logo normální 8)

Jinak, všichni souhlas s tim, že i v kategorii "Ke stažení > Překlady 3e" se to bude linkovat na Rytíře?

Rytíř: Co se týče převodu do PDFka, tak bych se procvičil rád... ale za měsíc maturita, za 14 dní první přijímačky, takže to radši nechám na jindy 8)
Ale můžu nabádnout přinejmenším své rady :wink:. Jak jsem koukal třeba na úpravu MM, tak neni stoprocentně korektní, teda podle originálu. Musím se SilverDragonovi ozvat :wink:
Jinak, k převodu příruček 3e mám téměr vše připraveno - české fonty, dokonce i prázdné stránky, včetně těch řádků. Jenom čas ne.
Kdybyste se někdo do něčeho chtěl pustit, ráp poradim :wink:

Vlasák: Moment moment.... TY jsi koordinátor překladů 2e. To my nepřišiješ. Já chci bejt spolukoordinátor :wink:
Zamčeno

Zpět na „CzechDnD Reloaded“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti