Tým

Archivovaná témata z neuskutečněného projektu, jehož cílem bylo změnit tvář CzechDnD.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Tým

Příspěvek od Markus »

Je na čase ujasnit si, kdo chce být v tvůrčím týmu a kdo vůbec chce co dělat.

V ideálním případě by CzechDnD mělo fungovat následovně:
Lidi se dělí na čtenáře a redaktory. Čtenáři mohou volně přispívat články i herními materiály. Redaktoři tyto články mohou schvalovat a upravovat. Redaktoři také mají možnost upravovat jiné věci na stránkách.

Mezi redaktory je ale třeba rozdělit si různé funkce.
Tyto funkce jsou především kvůli zodpovědnosti. Člověk, který se podepíše pod nějakou funkci, zodpovídá za to, že tahle funkce bude fungovat tak, jak má.
Opět v ideálním případě by to mělo fungovat tak, že každý redaktor bude dělat vše, co je v jeho silách. Každý bude dělat všechno. Ale když něco nebude fungovat tak, jak má, je to vina člověka, který za to zodpovídá.
Dám příklad: Korektury článků. V týmu bude funkce korektora, což jsem shodou okolností já. Zodpovídám za to, že všechny články budou zkorigované. Což ale neznamená, že to musím dělat sám! Naopak, když se so redakce přihlásí třeba Alnag a uvidí nějakou chybu v článku, měl by ji opravit, nikoliv si říct: "Tohle je Markusova práce." V nejlepším případě tedy budou korigovat všichni a korektor nemusí dělat nic. Ale jakmile začnou být problémy s češtinou a články budou plné chyb, můžu za to já, ne Alnag, protože já za to zodpovídám.
Stejně tak je to s vedením celého projektu - nejlépe bysme to měli řídit všichni, demokraticky, bez šéfa, prostřednictvím fóra. Sami se dohodneme, co chceme udělat a kdo to udělá. Šéf projektu je funkce vlastně akorát oficiální a zároveň strašně nevděčnická, protože když se něco pokazí, tak to je na jeho triko. Proč myslíte, že jsem to nechtěl dělat? :wink:


Tým CzechDnD

Šéf projektu
Zodpovídá za to, že CzechDnD vůbec bude fungovat. Jeho starostí je kontrolovat ostatní členy týmu a dohlížet na to, aby dělali to, co mají.
Markus
(Provizorně, dokud se nespustí Reloaded. Potom se uvidí)

Webmaster
Zodpovídá za technickou část stránek. V tomto případě je to všechno na něm, protože nikdo jiný to neumí :wink:.
Pjotr



Editoři
Mají na starost zalamování a formátování článků. Mezi to patří:
- používání správných tagů pro nadpisy, zvýrazňování textu
- odstavce
- odkazy (funkčnost, případně doplňování odkazů)
- vysvětlivky (anglické vysvětlivky ke složitějším herním termínům)

Markus
Další člověk vítán, není ale nutně potřeba.

Korektoři češtiny
Zodpovídají za to, če články budou gramaticky a stylisticky správné. Vyžaduje člověka, který jazyk ovládá výborně.
Markus
Vannax


Korektor slovenštiny
Zodpovídají za to, če články budou gramaticky a stylisticky správné. Vyžaduje člověka, který jazyk ovládá výborně.
Dryden


Redaktoři
Mají na starost publikování článků. To obnáší:
- posoudit, jestli článek je publikovatelný. Nekvalitní články mazat, autorům poslat vysvětlující email
- zařadit článek do správné rubriky
- článek alespoň letmo pročíst a opravit ty největší chyby a překlepy. Plnohodnotné korektury udělá později korektor, ale jde o to, aby tam nebyly žádné do oka bijící nesmysly
- nepovinně také provést korektury a zalámání textu. Není to vyžadováno, ale ulehčíte tím práci korektorům a editorům :wink:
- článek schválit a publikovat

Alnag
Dalcor
Drizzt
Rytíř



Vedlejší funkce pro redaktory:
Jde o to, abysme si nějak rozdělili i to, kdo bude o čem informovat v novinkách. Jestli vás něco napadá, řekněte to. Já uvedu příklady:

Správce volné tvorby
Monitoruje sekci Volná tvorba na fóru a jednou týdně napíše do novinek, co přibylo za uplynulý týden
???

Správce překladů
Sleduje, co nového u Rytíře a o důležitých změnách informuje v novinkách. Nepovinně se také stará o "bonusové" články o překladech, například prewiev nebo rozhovory s překladateli.
???. Ideálně někdo z překladatelů. Já osobně počítám s tím, že jednou za čas napíšu nějaký ten bonusový článek, ale n pravidelné informování opravdu nemám.




Pokud vás napadá něco, co tady chybí, napište to.
Jestli si chcete něco vzít na starost, řekněte. Já vás připíšu.

S každou funkcní přichází především i nějaká zodpovědnost. Jak říkám, v tom nejlepším případě budou všichni dělat všechno. Ale zkrátka každá věc potřebuje někoho, kdo za ní bude zodpovídat. Pokud nejste ochotní nebo schopní tuto zodpovědnost přijmout, nehlašte se prosím.

A nakonec - jestli chcete jenom psát články bez jakékoliv zodpovědnosti, nemusíte se nikam nahlašovat. Prostě pište :wink: Takoví lidé jsou nejvíc zapotřebí.
Naposledy upravil(a) Markus dne 17. 9. 2005, 14:09, celkem upraveno 4 x.
Uživatelský avatar
Vannax
Příspěvky: 656
Registrován: 17. 10. 2001, 00:00
Bydliště: česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vannax »

Dokud nebude sekce pro RL, tak se hlásím jen jako korektor (Bone Corrector :-)= )
Uživatelský avatar
Dryden
Příspěvky: 75
Registrován: 11. 7. 2002, 10:57
Bydliště: Bratislava - Gunshell Station

Příspěvek od Dryden »

No môžem sa kľudne ujať korektúr slovenčiny, to sa snáď moc nenamakám... $D A mohol by som si aspoň opraviť jednu hrúbku v svojom preklade...
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

U mě je to dokud nebude projekt Dragonlance a Asterion tak se hlásím jko redaktor :) později jako zprávce obou zmíněných projektů.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Rytíř
Příspěvky: 634
Registrován: 28. 2. 2002, 00:00
Bydliště: Osek, Milevsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Tým

Příspěvek od Rytíř »

Markus píše: Korektoři češtiny
Zodpovídají za to, če články budou gramaticky a stylisticky správné. Vyžaduje člověka, který jazyk ovládá výborně.
Markus
Tady by to chělo ještě někoho, jeden je málo. Rytíři, neříkal jsi něco v tom smyslu, že bys to taky dělal? :wink:
Neříkal. Já to jen dělal.. :)) Když se přihlásil Vannax, tak já už se hlásit nebudu, neboť zodpovědnost ve třech lidech je ve výsledku takřka nulová. Ale občas to dál budu dělat, ok? ;)
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Super, díky lidi. Hned si vás píšu :wink:

Vannax: Korektor
Dryden: Slovenský korektor (já ti to tak závidím, ty potvoro jedna! $D Stejně si budeš upravovat články akorát sám po sobě :wink: )

Dalcor: Redaktor (díky, už jsem se začínal bát, že budem bez redaktorů )

Rytíř: udělám z tebe redaktora, jo? Abys měl přístupový práva a mohl provádět ty občasné korektury :P A samozřejmě, abys mohl hlásit, co nového v překladech :wink:
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Vannax, Dalcor:
Říkali jste, že to budete dělat, "dokud nebude váš projekt."
To je v pořádku, žádný problém.

Jenom potom nezapomeňte říct, že s tím končíte, aby se nestalo, že žo nebudete dělat, ale přitom tam pořád budete napsaný :wink:
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

JJ
Jinak Dryden bude pravděpodobně opravovat ještě Alef0a, ale to se uvidí :)

Markusi, neboj nezapomenu s epřihlásit o konec...
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Klidně bych dělal redaktora a obzvlášť pro sekce Zábava/Recenze příp. povídky, zamyšlení, tipy a triky atd. Však už moje zaměření stejně všichni znáte ne?
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Rytíř
Příspěvky: 634
Registrován: 28. 2. 2002, 00:00
Bydliště: Osek, Milevsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rytíř »

Markus: ajo, na redaktora sem zapomněl, to býti chcu, pravda... :)
Zas mi nedocvaklo, že seš ten lawfull a musíš to mít napsaný, byť to tak již je :))))
O překladech rád utrousím nějakou větu, když už náhodou bude cos nového.
Uživatelský avatar
Vannax
Příspěvky: 656
Registrován: 17. 10. 2001, 00:00
Bydliště: česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vannax »

Markus píše:Vannax, Dalcor:
Říkali jste, že to budete dělat, "dokud nebude váš projekt."
To je v pořádku, žádný problém.

Jenom potom nezapomeňte říct, že s tím končíte, aby se nestalo, že žo nebudete dělat, ale přitom tam pořád budete napsaný :wink:
Bylo to myšlený tak, že do tý doby budu dělat jen korektora, potom redaktora vlastního projekut nebo šéfa vlastního oddělení.....nebo ředitele Ravenloftu. Kurnik už v těch funkcích ztrácím přehled.
Mimochodem kdo bude dělat nástěnkáře a tak....? $lol$
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

To je pravda a kdo bude vlastne politruk? :think:
LOL
ale budme radi ze se Markus rizeni ujal jinak bz to asi nikdy nedoslo ek zdarnemu konci
:clap:
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Alnag budiž redaktorem!

Vannaxi, chápu, co se snažíš říct :wink:

A ano, chci to všechno mít sepsaný, aby v tom nebyl bordel. A taky chci, aby každý, kdo se upíše, taky něco dělal. Myslím, že je na čase zkoncovat s obdobím anarchie, kdy tři čtvrtě Crew to má jen jako "čestnou" funkci a nedělá nic (což je také můj případ).

A nemyslete si - že jste redaktorem teď ještě neznamená, že budete redaktorem i potom 8) Buď se tady upíšete, nebo přijdete o frčky :s_grin:

$D
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Taky jen kvůli frčkům jsem se upsal... jinak bych se na to vykašlal... $P
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Drizzt
Series Freak
Příspěvky: 1349
Registrován: 8. 7. 2002, 08:44
Bydliště: Somewhere around...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drizzt »

Upisuju se na místo redaktora a rád bych měl pod palcem sekci o FR a drowech.
Zamčeno

Zpět na „CzechDnD Reloaded“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů