Finalizování Reloaded

Archivovaná témata z neuskutečněného projektu, jehož cílem bylo změnit tvář CzechDnD.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Finalizování Reloaded

Příspěvek od Markus »

OK. Tak po konceptové stránce už máme celkem jasno, jak by stránky měly vypadat. Takže je poďme dodělat, ať se můžou spustit. V tomhle tématu budu rozdělovat práci dobrovolníkům, kteří se na daný úkol přihlásí. Jenom doufám, že se takoví dobrovolníci najdou :wink:


Organizování práce na Reloaded
Markus

Design
Markus (Jednoduchý, ale funkční design. Časem snad Sylvaen udělá ten svůj "pergamenový".)

Engine stránek
Pjotr

----

Práce, které je třeba udělat před spuštěním stránek:

Sekce pro začátečníky
andtom

Sekce O nás
Markus
Naposledy upravil(a) Markus dne 18. 8. 2005, 23:20, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Dalcor do O nas Masters of Manz Worlds a Open gaming OK?
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Úkol číslo 1: Sekce pro začátečníky a sekce O nás.

Jde o samostatné sekce stránek, nikoliv jenom o kategorie článků!
Cílem je vytvořit informativní sekce, kde by bylo přehledně shrnuto vše potřebné. Co je potřeba u každé z nich, to rozepíšu níže.
Většina potřebných článků je sepsána. Jejich výpis pro každou sekci zvlášt najdete v [url="www.czechdnd.cz/KonceptReloaded/index.htm]Konceptu[/url]. Samotné články si můžete přečíst na Reloaded.

Sháním dobrovolníky, kteří se těchto sekcí ujmou. Nejde o to, aby psali články. Jde o to, aby se podívali, co tomu chybí, případně přepsali a doplnili nějaké články, nebo někomu zadali napsat nový.

Sekce Úvod pro začátečníky
Jde o to vytvořit nějakou jednotnou sekci, která by začínajícímu hráči postupně vysvětlila, co je to RPG, potom mu představila DnD (a možná zkazkovitě i jiné systémy) a provedla ho vším, co je třeba udělat, aby mohl začít hrát.
V tuhle chvíli je napsáno spousta článků, bohužel mi přijde, že tomu pořád ještě dost chybí. Mnohé články mi přijdou jako "encyklopedie", které sice uvádí spoustu informací, ale nejsou zrovna pro začátečníky. Začínajícím hráčům je všechno podat polopaticky, co nejvíc srozumitelně.
Například článek "Co je to d20" bude chtít kompletně přepsat, protože nováček ho naprosto nepochopí. Popisy Campaign settingů jsou pěkné, ale to nejzákladnější tam chybí - není moc poznat, čím je který svět výjimečný (jooo... Tak Ravenloft je horrorový, Dragonlance je hodně epické, DarkSun je postapokaliptický, Planescape je pestrý a jde tam hodně o konflikty filosofie a víry...). O většině článků si myslím, že jsou pěkné, ale zároveň nejsou stavěné moc pro začátečníky - fakt si představte člověka, který nikdy o žádném RPG neslyšel. Spoustu věcí, tak jak jsou teď podány, nepochopí.
A v poslední řadě chybí "triviální" informace o tom, jak se k hraní RPG dostat - kde se dají koupit příručky, kolik asi stojí, že existují i české překlady (odkaz na Rytíře), atakdále.
Takže se shání člověk, který má chuť tohle přepsat stávající články a případně doplnit nové s ohledem na člověka, který o RPG v životě neslyšel.

Sekce O nás
Tady to moc práce nebude :wink:
V tuhle chvíli už tam dost věcí je napsáno. Osobně bych rád viděl ale ještě jednu - představení lidí z CzechDnD. Já jsem si to představoval tak, že by o každém z nás bylo řečeno něco málo - co jsme vlastně za lidi. Jméno, věk, povolání, zájmy, preferované RPG, možná stručný popis. A fotka! Dáme tam i fotky! $D
Nechť si sám člověk, který si to vezme na starost, určí, jak to má vypadat. A potom ať si vytahá informace z různých lidí :wink:
Druhou věcí je zamyslet se nad tím, jestli sekci "O nás" něco nechybí, případně do doplnit nebo najít někoho, kdo to udělá.



V obou případech vycházejte z toho, jak jsou tyto sekce podány v [url="www.czechdnd.cz/KonceptReloaded/index.htm]Konceptu[/url]. Co se týče práce samotné - můžete buď upravovat a doplňovat články na Reloaded, nebo to napsat v textovým editoru (něco asi bude třeba) a pak mi to poslat.

Tak co, kdo do toho jde?
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Dalcor píše:Dalcor do O nas Masters of Manz Worlds a Open gaming OK?
Super!
Napiš článek, články, o tom, co to vlastně je a jak to funuje. Potom to doplníme do sekce O nás.
Ale článek o OG už je, ne?
Díky.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

OG jest, MOMW d8m dohromady doufam o vikendu
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Anó, dáme tam fotky, adresy a čísla OP, takže až si s náma někdo bude chtít vyřídit ty překlady, půjde policie najisto... $;)
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Alnag píše:Anó, dáme tam fotky, adresy a čísla OP, takže až si s náma někdo bude chtít vyřídit ty překlady, půjde policie najisto... $;)
toe feeer.

navrhuju delat cely dnd reloaded (coz mi pripomina jeden dost srackoizni film) potaji. nikdo nesmi nahravat data jinak nez pres mexickou, indickou nebo japonskou proxy. a samozrejme prechod na domenu .com se smyslenejma jmenama a placenou jednorazovou platebni kartou z ciny. to by bylo mnohem bezpecnejsi $D
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Sosacek píše:
Alnag píše:Anó, dáme tam fotky, adresy a čísla OP, takže až si s náma někdo bude chtít vyřídit ty překlady, půjde policie najisto... $;)
toe feeer.

navrhuju delat cely dnd reloaded (coz mi pripomina jeden dost srackoizni film) potaji. nikdo nesmi nahravat data jinak nez pres mexickou, indickou nebo japonskou proxy. a samozrejme prechod na domenu .com se smyslenejma jmenama a placenou jednorazovou platebni kartou z ciny. to by bylo mnohem bezpecnejsi $D
Ctes mi myslenky... O-)
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

No, občanské jméno není nic, co by se nedalo během čtvrt hodiny zjistit u každého z nás, že? :wink: Jinak tam samozřejmě můžou být jenom přezdívky.
A nebo to nemusí být vůbec. Byl to jenom takový můj exhibicionistický nápad.


Což nic nemění na tom, že tu je práce, kterou nikdo nechce udělat.
Ale už!

:>;o)
Uživatelský avatar
andtom
Příspěvky: 425
Registrován: 22. 6. 2003, 08:51
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od andtom »

Ad sekce pro začátečníky:
Pracuji na materiálu - ukázkové hře pro začátečníky (myslím tím i s hodama kostek). Jde komentovaný popis konkrétní hry, samozřejmě s hezky předvedeným roleplayingem.
Dále nosím v hlavě článek na téma s pracovním názvem Zítra se hraje!. Šlo by o jednoduchý užitečný návod pro DnDčkem nepolíbeného, který je přizván někde k hraní ve stylu - tak zítra odpoledne naše grupa hraje, přijď také. Co si má promyslet a když má k dispozici příručku do čeho se má podívat (většina věcí má čas, přiučí se v průběhu hraní). Celé aby mu to zabralo tak 2 hoďky, víc ne. Myslím, že takto narychlo začíná s hraním spousta lidí, že by to mohlo být užitečné.
Nakonec bych rád přispěl článkem jak si udělat postavu naprostým začátečníkem, doplnit Alnagův článek o tvorbě postavy z trochu jiného úhlu pohledu, ušít to na míru začátečníkovi (včetně roleplayingových usnadňovacích vazeb na jiné postavy ve skupině).
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

andom: Super! už se těším
Nechtěl by sis prosím vzít na starost rovnou celou tu sekci? Vlastně na tom není njak zvlášť moc práce, jde jenom o to, aby někdo pročetl všechny ty články, případně je upravil tak, aby byly fakt na míru začátečníkům. A taky se zamyslet nad tím, co ještě chybí (jak říkáš - moderovaná hra, "zítra se hraje", atd.)
Uživatelský avatar
andtom
Příspěvky: 425
Registrován: 22. 6. 2003, 08:51
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od andtom »

Markus: Na správu sekce si opravdu netroufám, pouze do ní rád něco napíši. Realisticky mám čas opravdu jenom na příspěvky, ty jsem avizoval 1ks/měsíc, vše navíc je jen souhra okolností. A dále jsem slovák, byť žijící v ČR, takže články nezkoriguji, ono je nutno žel dělat korekturu po mě ... nebo po mně ? :)
Uživatelský avatar
Vannax
Příspěvky: 656
Registrován: 17. 10. 2001, 00:00
Bydliště: česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vannax »

....po mnie :)
Rytíř
Příspěvky: 634
Registrován: 28. 2. 2002, 00:00
Bydliště: Osek, Milevsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rytíř »

Markus: o tej sekci O nás máš beztak nejjasnější představu - tož nahoď jak si to představuješ a každej doplníme ke svýmu jménu info podle tvého vzoru, ale jen co se nebudem bát neboli jen co si budem přát..) :))) tohle asi jinak nejde vymyslet.
A pak se uvidí, esli je to co k čemu.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

andtom

Příspěvek od Markus »

Ne, nemyslím jako správce sekce. Myslím to jako jednorázovou práci - prostě jenom kouknout, co tomu chybí. Vzít si na starost tu sekci pro teď, aby se prostě dokončila ještě před spuštěním stránek. Pak už na tom prakticky nebude co měnit. Češtinářský korektury klidně udělám sám, tady jde o obsah.
Ale když nechceš, já tě nenutím.
Zamčeno

Zpět na „CzechDnD Reloaded“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů