články na Reloaded

Archivovaná témata z neuskutečněného projektu, jehož cílem bylo změnit tvář CzechDnD.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Články na Reloaded

Příspěvek od Markus »

Tady prosím řešte věci ohledně článků na Reloaded - tj. kdo co napsal, kdo co upravil, kdo co má nebo chce napsat.
Ať se nám to neplete do konceptu.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Sepsal jsem Historii CzechDnD, aby se neřeklo, že pořád jenom rejpám a nic nedělém.
A taky proto, že trávím noc v počítačové učebně a nemám roupama co dělat $D
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Kdo po mě zkoukne 30 stránkové adventure, opraví design a podobně (chci konzultovat, jedná se o design MoMW,ale Sylvaen nemá čas) ve fromátu pdf? Jedná se o Open gaming adventures :)
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Dalcor píše:Kdo po mě zkoukne 30 stránkové adventure, opraví design a podobně (chci konzultovat, jedná se o design MoMW,ale Sylvaen nemá čas) ve fromátu pdf? Jedná se o Open gaming adventures :)
Jakým způsobem vlastně lze poslat soubor ke stažení ve formátu PDF /respektive kam ho mám poslat pokud bych chtěl/ a mapy k němu?
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Pjotr
Strojník
Příspěvky: 532
Registrován: 10. 9. 2001, 00:00
Bydliště: Praha@Zeme / Mirros@Mystara
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pjotr »

Dalcor: Hezky to zatím nejde. Chce to nakopírovat soubor ftpkem (nebo ho mít jinde) a vložit do článku odkaz.
Uživatelský avatar
andtom
Příspěvky: 425
Registrován: 22. 6. 2003, 08:51
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od andtom »

ALNAG: Musím se chechtat, pod můj článek představující poušť coby fajn herní prostředí jsi dal odkaz na zřejmě jedinou příbuznou diskusi (kterou jsem samozřejmě předem nečetl), kde z 22 hlasů v anketě "Jaké klima máte nejraději" získala poušť krásnou nulu hlasů. Pikantní :lol:
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

andtom píše:ALNAG: Musím se chechtat, pod můj článek představující poušť coby fajn herní prostředí jsi dal odkaz na zřejmě jedinou příbuznou diskusi (kterou jsem samozřejmě předem nečetl), kde z 22 hlasů v anketě "Jaké klima máte nejraději" získala poušť krásnou nulu hlasů. Pikantní :lol:
No dobře, ale příbuzná diskuse to je ne? $;)
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
andtom
Příspěvky: 425
Registrován: 22. 6. 2003, 08:51
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od andtom »

ALNAG: Podíval jsem se do té diskuse a vidím, že úplně poslední příspěvek je pro pouště :clap: Jinak recenzi k Sandstormu ještě nemám, pročítám to pořádně, nechci ji dělat z rychlíku. Ta příručka stojí za to.
Uživatelský avatar
andtom
Příspěvky: 425
Registrován: 22. 6. 2003, 08:51
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od andtom »

"Dějmistr", "CP", bože, co to je? Nikdo nerozumí terminus technicus Dungeon Master nebo NPC? Resistance is futile, odpor je marný, složte štíty, přicházejí překladatelští Borgové (ne, Borgové to být nemůžou, slovo Borg je potřeba také přeložit!) ... Můj článek byl asimilován ... Asi to nerozchodím ... $cry$
Uživatelský avatar
Vannax
Příspěvky: 656
Registrován: 17. 10. 2001, 00:00
Bydliště: česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vannax »

Sice jsem pod opravama napsanej já, ale myslím, že jsem k tomu článku byl ještě šetrnej. Ty výrazy který tu uvádíš už nejsou moje práce a taky si myslím, že nebylo třeba je opravovat. No, nic, no. Unifikace herních termínů je svým způsobem svinstvo :>:o/
Rytíř
Příspěvky: 634
Registrován: 28. 2. 2002, 00:00
Bydliště: Osek, Milevsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rytíř »

andtom: to už si na to přišel? A sakra... :)
Doufám, že ti to doopravdy neva. Vážně mi tyhle výrazy, anglicko-český termíny, nepřijdou moc vhodné. Předpokládáš při jejich použití, že to každý zná. Jenže kdo ne, toho to totálně odradí.
Nejsem ten, kdo by nějak extra horoval pro verbování lidu nového do řad nás šílenců hrající doupě. Nepsal jsi něco takového náhodou ty? :)) Vězm, že používáním termínů, kterým mohou jne těžko rozumět, cesta nevede.. :)

(já vim, že i česky napsanej termín ti nic moc neřekne, dokud si hru neozkoušíš.. ale pořád mi to přijde lepší než fighter! To je fakt drsný, v českým textu)

Ale jestli si myslíš něco jiného, sem s tím, podebatíme, příp. se omluvim a vrátim to do původního stavu ;)
Rytíř
Příspěvky: 634
Registrován: 28. 2. 2002, 00:00
Bydliště: Osek, Milevsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rytíř »

Vannax, andtom: Že jsem to změnil já jsem napsal do pozn. pro redaktory.. kdybych si nemyslel, že tu bylo kdesi všemi odsouhlaseno, že na novém webu se budeme v rámci možností důsledně držet překladového klíče, takovýhle zásah bych si nedovolil.
Snažíme se o prezentaci Dnd na české scéně, minimálně už proto mi přijde dost divné se držet zuby nehty angl. výrazů. A např. mě vysloveně ruší, jsem vážně zvyklý na termín dovednost Přežití a ne skill Survival - musel jsem si to v duchu převádět...
Uživatelský avatar
Vannax
Příspěvky: 656
Registrován: 17. 10. 2001, 00:00
Bydliště: česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vannax »

Cenzuraaaa, cenzuraaaaaa :-)=

Správněéééé, teď ještě nastolíme DnD inkvizici a pozdějc možná DnD Kukluxklan :s_easy: :evil: :s_grin:

No, Rytíři, chápu co jsi napsal, ale kdo se má toho překladovýho klíče držet? Neumím si představit psát článek a každou chvíli si kontrolovat výraz s překladovým klíčem.
Tím nechci říct, že to co naspal aTom bylo OK, ale když budeš kontrolovat terminologii, tak nikdy žádnej článek nedopíšeš, páč tě to prostě přestane bavit.
Rytíř
Příspěvky: 634
Registrován: 28. 2. 2002, 00:00
Bydliště: Osek, Milevsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rytíř »

ok, domluvme se tedy takle: pokud souhlasíš s tím, že je dobře používat cz termíny, nemam problém je opravit v každym článku, kde to autorovi "ujede".. :) tím pádem si vy ani nikdo jinej nemusíte dávat majzla ajá budu spokojenej..

Jestli se ti/vám takováhle cenzura nelíbí (možná byla vážně unáhlená) :(, tak se omlouvám a slibuju na holej pupek, že se napříště omezim jen opravu chyb pravopisných.
Nejsem žádnej policajt a rozhodně bych nerad budil dojem, že na někoho dohlížim nebo probůh někomu něco nutim! :))
Uživatelský avatar
andtom
Příspěvky: 425
Registrován: 22. 6. 2003, 08:51
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od andtom »

Vannax: Mám hrozný styl, vím to. Nejsem rodilý mluvčí a dlouhé kostrbaté věty jsou nemoc z povolání.

Rytíř: Ne, korektury nevracej, trochu jsem s takovým zásahem počítal. Musí se držet stejná lajna. Jinak já třeba nevím, co znamená zkratka CP, o jaké dvě slova jde, ale ani po tom nepátrám, převádím to totiž v hlavě zpět na NPC, to mám prostě prvotně zažité. Kdo to s hraním D&D myslí vážně, stejně se nevyhne anglickým herním textům (doplňkové příručky, materiál na netu). Čeština je fajn pro rozjezd, angličtina je pro rozjezd horší, ale pak přinese ohromné dividendy. Já si v roce raz-dva vybírat nemohl (ale nepociťoval jsem to jako trauma, anglická pravidla pro mě patří k D&D, k atmosféře), dnes si nováček může vybrat. Nepochybně si většina vybere na začátku češtinu, a teprve když se zažere a vydrží u hry, bude asi zakopávat o angličtinu (a teprve pak začne mít hokej v terminologii :) ). Taková je realita, chápu to.
Zamčeno

Zpět na „CzechDnD Reloaded“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů