Koncept CzechDnD

Archivovaná témata z neuskutečněného projektu, jehož cílem bylo změnit tvář CzechDnD.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Ne, ne, tak jsem to nemyslel.
Ptal ses, proč už se ten design nepoužívá, já jsem ti odpověděl: protože není hotový a někdo by ho musel udělat.
Jak jsem říkal dřív, klidně to potom udělám. Jenže v tuhle chvíli se radši budu věnovat konceptu, protože je důležitější.
Samozřejmě nevylučuju, že Reloaded potom pojede v tomhle designu. Akorát v tuhle chvíli to prostě ještě nejde (bez práce).
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Tak nakonec odpovídám pouze přes fórum, žádná aktualizace prezentace se zatím nekoná.

Chybějící odkazy:
Díky, píšu si. Takže zatím mi tam chybí odkazy na "Musím se přihlásit?" "Redakce" a "Vložení článku". Ještě něco vás napadá?

Novinky na hlavní straně:
Rozdělit novinky na "Stručně" a "Nejnovější články" mi akorát přišlo jako dobrý nápad. Samozřejmě nemám žádný problém s tím, aby to bylo pohromadě, jenom mi to takhle přišlo přehlednější.
Předpokládám, že na CzechDnD se bude objevovat spousta nových článků (koneckonců, o tom ty stránky jsou). Proto mi přišlo dobré oddělit "nejnovější články" od toho ostatního. Jednak pro větší přehlednost, druhak pro zdůraznění toho, že články jsou důležité. Kdyby byly mezi ostatními novinkami, tolik by to nevyznělo.
Zkusil jsem cvičně udělat stránku, kde jsou všechny novinky pohromadě. mě to přijde jako méně přehledné, ale posuďte sami.
Zajímaly by mě názory ostatních, ne jenom Pjotra.

Sekce "Pro začátečníky" a "O nás".
Rozhodně bych tomu nechal samostatné sekce na stránkách - tak, jak jsem to nastínil té prezentaci. Prostě si myslím, že není možné celé to nacpat jenom do článků nebo na úvodní stranu a nedat tomu vlastní prostor na stránkách. Teda možné to je, ale hodně by to tím ztratilo. Vlastní, statická sekce je IMHO ideální řešení.
VOlný prostor vlevo na hlavní straně (místo "Stručně") - tedy pokud bude - by ale nebylo marné věnovat nějakému tomu úvodu a odkazování. Jak říkáš: ""Pokud se chcete dozvědět něco o těchto stránkách koukněte se do O nás..." To je dobrý nápad.

Novinky za poslední týden nebo 10 nejnovějších?
Ta první myšlenka skutečně byla, že po týdnech bude lépe vidět aktivita. Ale to není všechno - původně se totiž myslelo, že všechny články za poslední se na CzechDnD budou držet a potom vyjdou v pondělí všechny najednou v jedné obrovské várce. Vlastně takový webový týdeník.
Ale protože z toho sešlo, přijde mi lepší používat normální řadění novinek (10 nejnovějších) a články samozřejmě uveřejňovat hned, jak vyjdou.
Ono to s tou aktivitou je dvousečná zbraň - může se stát, že za poslední týden vyjdou jenom dva články a to potom titulní stránka bude skoro prázdná. Nebo, nedejbože, nevyjde nic a stránka bude úplně prázdná. A ono v pondělí ráno to bude prázdné tak i tak.
Volba "10 nej" je bezpečnější, pořád tam něco bude. Třeba na současném Reloaded mě to vážně štve - potřebuju článek starý tři týdny, on je sice v pořadí 4. nejnovější, ale stejně se k němu musím proklikávat přes dvě stránky.
Další věc - vezměte si takového člověka, který po víkendu přijde do práce na net a chce se podívat, co na CzechDnD nového od pátku. Novinky, v pondělí ráno, samozřejmě úplně prázdné, takže se musí proklikávat.
Je dobré, že engine umí řazení po týdnech, a možná to i někdy využijeme. Ale do začátku bych to určitě spustil klasicky na "10 nej," dokud neuvidíme, jak stránky běží v praxi a jaká je aktivita.

Sloupky
OK, beru, že je to jednak složité, druhak by to možná mohlo být nepřehledné. Opět to byl jenom takový nápad.
Ponechal bych ale myšlenku nějakých pravidelných "seriálů", i když nebudou řešeny enginově. Takže bych to viděl tak, jak to říkáš - normální články, akorát budou začínat např. "Dragonlance: název článku" nebo "Dějmistrův notýsek: název článku".
Uvidíme, jak se myšlenka seriálů chytne. Když se to nějak dobře rozjede, neměl by být problém dát jim víc místa, ne? Ale zatím to tedy rozjedeme v malém :wink:

Seznam článků
Na současném Reloaded mi chybí jedna důležitá věc - možnost nechat si nějak vyjet všechny články a seřadit si je například podle abecedy nebo podle autora. V tuhle chvíli není možné řadit je jinak než podle data, navíc se jich na stránce zobrazí jen 10, takže hledání nějakého staršího článku - vím, jak se jmenuje, ale nevím, kdy vyšel - se může zvhrnout v úmorné proklikávání.
Ta tabulka byl jenom nástroj, jak to zjednodušit. Upoutávky jsou sice pěkné, ale méně přehledné, neumožní ti to zobrazit třeba 50 článků na stránce. S tabulkou jsem počítal pouze pro výpis všech článků. Po kliknutí na nějakou rubriku (Recenze, Zamyšlení...) by se zobrazily klasicky články s upoutávkami.
Nebazíruju na tom, aby na CzechDnD byla tabulka. Ale chybí mi možnost nechat si v nějakém přehledném výpisu nechat vyjet všechny články a řadit je podle abecedy, autora a data. Tabulka bylo jediné řešení, které mě napadlo.

Kategorie článků
V tuhle chvíli jsou:
Aktuality
Recenze
Tipy a triky
Zábava
(doplněno, Alnagovi díky za upozornění)
Zamyšlení
Nijak na tom netvrám, zkrátka mě už nic dalšího nenapadá.
Ano, třídění by mělo být co nejpřehednější. Ideální počet kategorií, je tak pět, šest, pak se v tom člověk začíná ztrácet. Paradoxně čím více kategorií, tím méně přehledné. Dám příklad: hledám nějaký článek, podle výše uvedených kategorií bezpochyby bude v "Zamyšlení". Ale kdyby těch kategorií bylo víc - například "Úvahy", "Studie", "Zamyšlení" - nevěděl bych. Musel bych proklikat všechny tři, abych to našel.
Myšlenka je tedy taková - třídit ano, ale jenom do té míry, dokud budou jednotlivé kategorie jasně rozpoznatelné. Jemnější třídění akorát dělá zmatky.
Při vymýšlení rubrik jsem vyházel ze článků na Reloaded, přijde mi, že žádná jiná není třeba. Jestli vám tady něco chybí, řekněte. Ale opět přitom vycházejte z existujících článků.
Myslím, že ideální bude držet se hesla "méně je někdy více" a rozjet CzechDnD akorát s touhle základní sadou rubrik. Pokud časem zjistíme, že nám nějaká chybí, není problém ji doplnit.

Víceúrovňové třídění je skvělá věc a určitě se využije. Jenom v tuhle chvíli nejsem schopný určit, podle čeho by se to mělo třídit. Napadá mě "Téma" (hlavně světy). Ale opět - podle Reloaded nemám potřebu zavádět detailnější třídění. Víceúrovňovému třídění bych dal čas, spustil CzechDnD bez něj a teprve až se rozjede a bude na něm více článků, budeme schopní říct, co nám tam chybí.



Celkově vzato bych nerad přeplácal CzechDnD hned zezačátku. Vím, že vás napadají milióny různých funkcí, kategorií a sekcí, které by se tam daly přidal. Ale otázka zní: je to opravdu třeba?
Proto bych to rád rozjel pouze s tím minimem, které opravdu zapotřebí je, a další věci doplňoval až za běhu, když zjistíme, že je taky potřebujeme.
Taky to bude rychlejší, když se toho bude dělat míň :wink:


Pjotr: Myslím, že v tuhle chvíli už můžeme začít "finalizovat" Reloaded - udělat z toho "vkládače článků" stránky - protože v některých věcech už máme celkem jasno. Ty uděláš enginovous stránku (IMHO především kosmetické změny, ne?), já se vrhnu na ten design. Ale potřebujeme se ještě nějak rozumně domluvit. Ozveš se mi prosím na ICQ, až budeš mít čas? Díky
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

No Markusi, tak další oddíl, který mne napadá jsou pravidla. Nebo kam bys podle tebe zařadil různé house rules úpravy, nové prestižky, featy a podobné ptákovinky?

Jinak líbí se mi koncepce dvojného třídění (ala původní záměr Reloaded, jak to navrhuje Pjotr... právě s tou jsem tak nějak vždycky počítal... myslím, že by nebyl problém, kdyby každý článek byl řažen do dvou kategorií podle osoby které je určen (DM, začátečník, pokročilý hráč, munchkin) a dále podle např. tebou navrhovaných obsahových kategorií. Vím, že ťeď to vypadá zbytečné, ale ve sto článcích si třeba chceš vyselektovat Tipy a triky pro DMa a máš je mít... $;)
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Pjotr
Strojník
Příspěvky: 532
Registrován: 10. 9. 2001, 00:00
Bydliště: Praha@Zeme / Mirros@Mystara
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pjotr »

Teď už se asi celkem shodujem.

Ten seznam článků mi teď už přijde jako docela dobrý nápad. Původně jsem to bral tak, že prostě dělení bude tak jemné, že každá kategorie bude mít tak 2-3 stránky a díky tomu se úmorné proklikávání nekoná. Uděláme tedy jenom několik kategorií a časem dodělám tenhle přehled.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Alnag: Pravidla, prestižky, featy, atd... spadají do Herních materiálů a dělí se na Volnou tvorbu a Netbooky.


Nemůžu se tomu ubránit, ale třídění podle určení mi pořád přijde zbytečné. Začátečníci mají vlastní sekci na stránkách, zbývá tedy "pro hráče" a "pro DM" ("pro munchkiny" je sice sranda, ale jinak je to blbost"). U drtivé většiny článků je jedno, kdo to čte. Má cenu kvůli tomu zavádět dělení podle určení?

Napadá mě, že by se současná sekce Tipy a triky mohla rozdělit na "Tipy pro hráče" (věci jako tvorba postavy, roleplaying) a "Tipy pro DM" (vedení hry). Tím by bylo vyřešeno vše. Recenze, Aktuality a další rubriky snad podle určení dělit nechcete, ne? :roll:

Tímpádem máme rubriky:
  • Aktuality
    Recenze
    Tipy pro DM
    Tipy pro hráče
    Zábava
    Zamyšlení
Každý článek má jenom 1 kategorii.

A vůbec, vůbec mi nepřijde, že by to bylo málo a něco tu chybělo. Časem uvažuju o tom vyčlenit z Tipů pro DM něco jako "Herní prostředí", kde by byly články věnované věcem ohledně campaign settingů... hraní v neobvyklých protředích, články o kultuře elfů, trpošů, atd. Ale to je otázka, jestli takových článků bude tolik, aby to stálo za samostatnou sekci. Uvidíme časem.

Myšlenka je samozřejmě taková, že méně rubrik je lepší než více. Než mít rubriky "Úvahy", "Studie" a "Zamyšlení", které smrtelník nedokáže odlišit a které budou mít 5 článků každá, to je lepší nacpat to do jedné.

K jemnějšímu členění bych potom použil právě to téma - zatím mě vážně napadají jenom světy - jako druhou úroveň třídění. Ale v tuhle chvíli mi to fakt přijde zbytečné a hlavně asi nejsme nikdo schopen říct, jaká témata se budou vyskytovat a žádat si o vlastní kategorii.
Zavádět desítky kategorií předem, aby se potom ukázalo, že polovina z nich je zbytečná, mi přijde jako blbost.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Jo až teď jsem pochopil, co se myslí tím "Pravidla". Články o pravidlech? Nikoliv úpravy pravidel.

Jo, to by chtělo vlastní sekci.
Ale opravdu si myslíte, že o tom někdo bude psát? Mě osobně vážně nenapadá, co bych i pravidlech psal.

Ale jestli to tam chcete, budiž. Stejně to dopadne jako mrtvá sekce.
Uživatelský avatar
Plz
Příspěvky: 194
Registrován: 11. 10. 2004, 08:22
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Plz »

Markus píše:Myslím, že ideální bude držet se hesla "méně je někdy více" a rozjet CzechDnD akorát s touhle základní sadou rubrik. Pokud časem zjistíme, že nám nějaká chybí, není problém ji doplnit.

Celkově vzato bych nerad přeplácal CzechDnD hned zezačátku. Vím, že vás napadají milióny různých funkcí, kategorií a sekcí, které by se tam daly přidal. Ale otázka zní: je to opravdu třeba?
Proto bych to rád rozjel pouze s tím minimem, které opravdu zapotřebí je, a další věci doplňoval až za běhu, když zjistíme, že je taky potřebujeme.
Taky to bude rychlejší, když se toho bude dělat míň.
Rozumná řeč. Spoustu těch věcí co se tady řeší se dá řešit i za chodu stránky a ne čekat až "zahřmí". Je sice pěkné že chcete mít ideální stránky, ale ideální stavy nenastávají (jak pravý přírodní vědy) jen se k nim blížíme. Tak proč je neuvést do chodu a nespřístupnit veřejnosti?
Padouch nebo hrdina my jsme jedna rodina.
Rytíř
Příspěvky: 634
Registrován: 28. 2. 2002, 00:00
Bydliště: Osek, Milevsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rytíř »

Markus: tvůj návrh je príma, vážně. Ale nemůžu si pomoct, nějako mi připomíná současné CzechDnd... zas je tam zbytečně mnoho typů informací. Souhlasim s Pjotrem, že to Stručně je navíc.
Místo ní bych rovnou tam dal hlavní kategorie článků a zlikvidoval už konečně ten divnej odkaz Články v horní liště. Vám tam nepřijde divnej?? Brojím proti němu už od začátku. :))
Všechno jsou odkazy nějakým způsobem tematický a mezi nima se skví typovej odkaz Články. No mě tam fakt vadí. A vzhledem k tomu, že ten web má být vlastně hlavně článkový, odkaz na články docela postrádá smysl. Ne?

Ad kategorie (nebo rubriky nebo jak)
Že je třeba co nejméně hlavních kategorií, na tom se shodnem, to je jasný. Ale je hřích nevyužít, a to hned od začátku, té krásné možnosti víceúrovňového třídění! Konkrétní příklad - Tipy a triky. To je ok, jako hlavní ketogorie. Teprve tuto hlavní kategorii bych dělil na Tipy pro hráče a Pro DM. Atd... Každej si pak klikne jak sám bude hluboko chtít jít. Kategorie nižších úrovní není problém vymyslet a může jich být relativně mnoho a klidně i hodně jemný, protože ničemu nevadí - dokud je vidět nechci, tak neobtěžují a když jo, pak je uvítám.
Podle mě by ani moc nevadilo, kdyby se některé podkategorie kapku křížily - platilo by prostě pravidlo, že každý článek může být jen v 1 hlavní kategorii, ale klidně ve víc podkategoriích.

Souvisí s tím ještě to, co už Markus taky zmiňoval, totiž nemožnost hledání. Neplánuješ Pjotře klasické editační pole a tlačítko Najdi? Velmi by se šiklo...

Poslední věc - proč má existovat sekce Knihovna, když jsou články-recenze? Kvůli obrázkům přebalů? To by jistě šlo i do článků, nějak pěkně zakomponovat..
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Rytíř:
Sekce články v menu je potřebná. Potřebuješ nějaký místo na stránkách, kde budou vypsaný všechny rubriky článků, seznam všech článků, apod. Je to sice možné nacpat všechno na hlavní stranu, ale to by to potom bylo méně přehledné.

Víceúrovňové třídění:
Já vůl, teprve teď mi došlo, co se myslí tím víceúrovňové. Já si po tím předtavoval něco trochu jiného. OK, chápu. Souhlas s Rytířem. Nechal bych to ale přitom, že CzechDnD rozjedeme s tím málem "základních" kategorií, a drobnější dělení doplnil podle toho, jak bude třeba.
Zatím máme dá rodělení Tipů a triků na "pro hráče" a "pro DM". Žádná další rubrika, která by potřebovala rozdělit na drobnější, mě nenapadá.

Knihovna: Ne, není to jenom kvůli obázkům titulních stránek :wink: Je to myšleno jako seznam všech vydaných příruček s krátkým infem (to není recenze). Do článků by to nacpat šlo, ale opět - strašně zmateně a krkolomně.
Uživatelský avatar
Pjotr
Strojník
Příspěvky: 532
Registrován: 10. 9. 2001, 00:00
Bydliště: Praha@Zeme / Mirros@Mystara
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pjotr »

Souhlasím s tím, že odkaz "Články" zní divně. Ale nenapadá mě, jak to udělat líp - snad jen rovnou rozdělit články do několika sekcí. Momentálně se totiž novinky a články víceméně dublují, jen jsou tam ty články jinak seřazené. Do budoucna to tak ale nebude, mezi novinkami budou třeba i knihy, netbooky atd.
Rytíř
Příspěvky: 634
Registrován: 28. 2. 2002, 00:00
Bydliště: Osek, Milevsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rytíř »

Ad více úrovní v třídění - super, tak to sem rád, že nemáš Markusi námitek :)
Jen poslední poznámku k tomuhle - naopak, zkušenost mi říká, že čím dřív jemnější dělení kategorií uděláš, tím líp - články pořád přibejvaj a dělat to zpětně je docela maso - dělal sem to, vím to, věř mi to. :) A to bylo článků i kategorií na reloaded docela málo..
A jestli nemáš slinu na podkategorie, klidně ti jich tam pár namrskám :o))

ad Články - pořád nevidím problém, proč by nemohly bejt všechny hlavní kategorie v menu a tenhle odkaz zrušit. Pokud bys chtěl zobrazit všechny články (i když mě nenapadá k čemu..), tak by se to dalo řešit pomocí tý funkce Najdi, která tam pravda ještě asi není :)
No nevim, uvidim, jak dopadne výsledná podoba celýho webu, nápady mi docházej.

Poslední věc, ta Knihovna - zrovna tak ale přece můžeš přejmenovat hlavní kategorii na Knihovnu a v jejím rámci udělat podkategorii Recenze a třeba Přehled, Příručky, Info nebo tak něco a bude to plnit nachlup stejnej účel :)) A nevidim v tom nic zmatenýho ani krkolomnýho..
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Třídění:
Rytíř: Super, teď sis sám naběhnul. Vypíšu ti tady všechny současné rubriky a ty k nim dopíšeš podkategorie, jo? :wink: Protože já si na to fakt netroufám.
Současné rubriky jsou:
  • Aktuality
    Beletrie
    Pravidla (články k pravidlům; nová pravidla, povolání, předměty, atd... patří do sekce "herní materiály")
    Recenze
    Tipy a triky
    .....Pro DM
    .....Pro hráče
    Zábava
    Zamyšlení
Je toho moooc :-?
A prosimtě, hlavně piš jenom to, co je třeba, je zbytečné to přeplácat jenom tak z povinnosti.

Sekce články:
Těch čudlíků je strašná spousta - výpis všech kategorií, podkategorií, odkazy na přidání článku, info, jak to funguje... - do horního menu se to vejít nemůže. Na hlavní stránce pro to není místo. A levé menu má každá sekce vlastní.
Takže ano, opravdu to chce vlastní sekci :wink:
Zobrazovat všechny články třeba konkrétně já chci a na různých webech to využívám hodně často - prostě k tomu, abych kouknul, co všechno tam je, bez zbytečného listování. Vyhledávání není to samé, protože tam musíš vědět, co hledáš, nemůžeš si jenom tak prohlížet, co všechno je k mání.

Knihovna:
Věc je v tom, že rozhraní článků je dělané především pro text. V knihovně bude třeba spousta "systémových" funkcí - už jenom formulář pro přidání knihy není možné nacpat do článku.
Plus potom takové věci jako obraz přebalu, odkazování na překlad nebo recenzi...
Ano, to všechno by se dalo napsat do článku, ale bylo by to těžší a nepřehlednější. Rozhodně horší, než když se redaktor přihlásí, vyplní formulář na přidání příručky (název, autor, edice a kategorie, popis...) a ono jí to samo přidá tam, kam patří.
Knihovnu navíc bude třeba hooodně třídit do různých kategorií. Kdyby se to všechno vypsalo v sekci "články", akorát by se tím zahltily.
Možná jenom nemáš jasný obraz o tom, jak to má vypadat. Věř mi - až to uvidíš v praxi, uznáš, že přes články by to nešlo :wink:
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Jak to tedy bude s Dragonlance, potřebuji Vaše finální stanovisko, abych věděl...
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Já shrnu co potřebuji k tomu abych dával tematické články na Czech DnD.
Tematickymi články mám na mysli hned teď Dragonlance a do budoucna (v lsitopadu je death time) Asterionu D20. Obojí by mělo mít svojí vlastní sekci, co se týče Asterionu, byly bychom oficiálními stránkami co se týče Dragonlance, tak bych byl rád kdybych traké zísal statut oficiální stránky pro knižní ságu doplněnou o věci k D20 a ADnD. Pokud nesouhalsíte s propojením knižní aherní ságy Dragonlance, tak je mi líto ale hlavní prsoud Dragonlance přesunu jinam a Czech DnD budu zásobovat jen něčím, kyž mi zbyde čas mimo hlavní projekty. Další články netýkající se Dragonlance bych pak dával duálně sem a na Annun.SK. K tomu abych mohl Dragonlance spustit pod Czech DnD s komplexní podporou knižní ságy a určité tvůrčí samostatnosti (co se týče rozhodování o zveřejňování článků a jejich výpovědní hodnotě - řeknu ti Markusi tohle ti neodpustím :) )potřebuji k tomu subdoménu, samozřejmě plně propojenou s hlavní stránkou Czech DnD, ale musím Fantom Printu nabídnout "nějaký blok" a nemyslím si že by pár článku uprostřed obrovské stránky bylo na místě. Jak jsem řekl DL chci dělat pouze komplexní, nejen roleplayovací... Pokud s tím zbytek crew nesouhlasí půjdu o dům dál (s DL)

Asterion
Zde bych si představova že budeme nabízet elektronickou podporu Asterion D20, ale zde asi je nějaká subdoména zbytečná, spíše se do budpoucna bude jednat pouze o samostatnou sekci...

Co vy o tom myslet? LOL
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Dalcor: Naše představy se naprosto shodují, neboj se :wink:

O čem mluvíš, to je to, čemu říkám "Projekt". Prostě vlastní stránky ve stránkách, kde si můžeš dělat skoro co chceš. Nevím, jestli to bude přímo subdoména nebo adresář, ale prostě něco v tom smyslu jako např. dragonlance.czechdnd.cz, nebo www.czechdnd.cz/dragonlance.

Další věc je, že takových projektů pravděpodobně bude víc a chtělo by to dohodnout alespoň nějaké společné prvky, aby to nebylo úplně každý pes jiná ves. A nebo to klidně může být naprosto volné - to záleží na tom, jak se dohodneme.

Momentálně ti CzechDnD může nabídnout jenom prostor ve článcích. Chápu, že z dlouhodobého výhledu je lepší mít vlastní stránky než jen sérii článků, nicméně budeme všichni jenom rádi, když to tu chvíli ještě vydržíš a budeš pokračovat ve svých článcích o Dragonlance.

Co nejspíš po spuštění CzechDnD bysme chtěli rozjet alespoň jeden "vzorový" projekt, na kterém by se vyzkoušelo, co a jak. Myslím, že to bude projekt Dragonlance, ne? :wink:

Ale jak už jsem řekl - zatím bych se chtěl soustředit na spuštění Reloaded. Hned, jak to bude hotovo, se pustíme do projektů a dohodneme se, co od nich vlastně čekáme a jak to má fungovat. Tak to ještě nějakou dobu přečkej, prosím. :wink:
Zamčeno

Zpět na „CzechDnD Reloaded“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti