Spolupráce s Blackfirem

Archivovaná témata z neuskutečněného projektu, jehož cílem bylo změnit tvář CzechDnD.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Spolupráce s Blackfirem

Příspěvek od Markus »

Toto téma navazuje na věci, které se řešili v tématu "Českém vydání základních pravidel".

Pokud chcete probírat spolupráci s Blackfirem, která se netýká českého vydání DnD - například propagaci DnD, sponzorování stránek, atd. - tak prosím tady.
Uživatelský avatar
Dark Shadow
Příspěvky: 112
Registrován: 9. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dark Shadow »

Já jsem teda nesledoval téma "Českém vydání základních pravidel", ale nejsem si jistý, jestli v podstatě warezové stránky půjdou ruku v ruce s oficiálním dovozcem...
Otázkou je, jak moc CDnD je/bude warezové, že? (lze vůbec překlad a následné formátování textů do origo podoby považovat za warez?)
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Dark Shadow píše:Já jsem teda nesledoval téma "Českém vydání základních pravidel", ale nejsem si jistý, jestli v podstatě warezové stránky půjdou ruku v ruce s oficiálním dovozcem...
Otázkou je, jak moc CDnD je/bude warezové, že? (lze vůbec překlad a následné formátování textů do origo podoby považovat za warez?)
No... CzechDnD je spíš rádobywarezové... pravda, je tady něco materiálů k ADnD, který není úplně košer, ale to sem BF stejně nedováží, WotC to ani nevydává, prakticky to není k sehnání, takže to nebude až tak problém...
Horší to asi bude s integrací DnD 3e a 3.5e. Nakonec budeme rádi, že to je na stínu rytíře. $;)
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Trochu jsem to nakousl u překladů...

Až budeme jednat s Blackfirem o spolupráci, chtěl bych, abychom mysleli na jednu věc:
CzechDnD je fandovský, neoficiální projekt a takový by měl zůstat. Spolupráce s Blackfirem může být výhodná pro obě strany - oni nás budou podporovat, my propagujeme DnD.

Ale doufám, že nikdo nechceme, abychom se stali oficiálními českými stránkami. Nemusím zmiňovat, co znamená oficialita, že ne? To znamená, že bysme poslouchali Blackfire, museli bysme vychvalovat i to, co nechceme, a dělat jiné věci, co by se nám nemuseli líbit.

Prostě a jednoduše: CzechDnD je, bylo a bude nezávislé. Sponzorování jako forma spolupráce, výměnou za propagaci je fajn. Ale pořád je třeba mít na mysli, že CzechDnD je samostatné a nikoho neposlouchá.

S Blackfirem tedy budeme jednat o "oboustranně výhodné spolupráci", nikoliv o "práci pro Blackfire". Je třeba, abychom to Blackfiru dostatečně vysvětlili.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Hm... Markusi, asi nemáš čas 4. 7. v 10 hodin v Blackfire co? $:)
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Jsem tou dobou v Anglii :-?
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Tak. Protože dneska večer odjíždím a dva měsíce se tady neobjevím (Quasite, nebudu prudit :wink:), chtěl bych ještě:

a) se s váma rozloučit

b) popřát hodně štěstí s tvorbou CzechDnD (snad to za ty dva měsíce zvládnete 8) )

c) ještě jednou poprosit, abyste s Blackfirem NEvyjednali, že jim budeme dělat oficiální stránky. "Oficiální" chápu tak, že bychom poslouchali BF a kdyby oni něco chtěli na netu, my to tam museli dát.
CzechDnD vždycky bylo nezávislou fanovskou stránkou, vždycky jsme si dělali, co jsme chtěli. Byl bych strašně nerad, kdybysme najednou měli někoho poslouchat.
Sponzorování je skvělý a doufám, že to s ním vyjde (koneckonců, propagujeme DnD). Ale v žádném případě bych nemělin peníze za svobodu tvorby.
CzechDnD by mělo zůstat samostatné, nepodřízené nikomu, i kdyby to mělo znamenat, že se budeme platit sami. Dělali jsme to tak doteď, tak v čem je problém.
Můžem se s BF dohodnout, že když oni něco budou chtít dát na net, my na to koukneme a zhodnotíme, jestli ano nebo ne. Vždyť to nemusí nutně být něco špatného. Ale stojím si za tím, aby finální slovo nad CzechDnD vždy mělo CzechDnD, nikdo jiný.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Samozřejmě Markusi, že z CzechDnD neuděláme oficiální stránku Blackfire. Budu jednat jedině za nezávislost, ale nevyloučím žádnou možnost spolupráce pokud se nám bude zdát. $:)
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Vím, že mně Dalcor teď ukřižuje, ale BF chce schůzku zase posunout na bůhví kdy... (až bude prý hotový překlad). $;) No, jak myslej, mně je to jedno...
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Hřeby, kde jsou sakra ty hřeby, tááák, tady mršky jedny kovové, tak si to zkontrolujeme:

hřeby, palice, trnová koruna, zástěra (pro mě i pro něj), ježíši kde je kříž (eh promiň Synu boží to bylo jen zvolání, nic osobního) ahá, tady. tady. Kopí mám? Jo jo, opírám se o něj.

Alnagu, proč bych tě chtěl křižovat? Já???? Ne!!! Jen BF.

No problema for me. Akorát pak budu v jiné práci a tam se prostě ráno neutrhnu. Ni za boha
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Vlasák
Administrátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 7. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Tak se konečně zase obuju do dění :wink:

Já si celou tu záležitost "oficiálna" a "neoficiálna" představuju v následujícím duchu...

V podstatě by se dalo říct "nemít přehnaná očekávání". Že nám BF vyšlo vstříc s překladem, budiž; že se rýsuje nějaká možnost spolupráce, budiž. Ale nic už nezaručí, že se skutečně narýsuje do finálních kontur a jak dlouho nám na tom plátně vlastně vůbec vydrží. Když se BF začalo jevit vstřícně, padalo tu docela pochopitelně heslo "Teď, nebo už nikdy". To je úplná pravda - když bychom se tohohle nechytili (rsp. nechytneme :wink: ), asi to už je vážně krizové a měli bychom to zabalit. Ovšem bylo by dle mého chybou si to zmíněné přenášet do znění "S BF fungovat budeme, bez něj ne."

Když to beru zpětně - myšlenka CzechDnD tu je už čtyři roky, byla tu před dvěma, byla tu před rokem, byla tu před měsícem. Tedy v dobách, kdy se o spolupráci s BF nic nevědělo. Byla by chyba se nechat opít rohlíkem a dojít vystřízlivění třeba i z toho, že Basic Set bude jediná věc, která od BF v souvislosti s D&D kdy vyjde - vydání core rules mi totiž přijde jako velká fikce než realita.

Měli bychom se spíš soustředit na to, co máme - tj. stránky, přispěvatele, čtenáře a onu roztříštěnou komunitu, kterou to tady někdy začátkem května všechno začalo. Neříkám, že příležitost spolupráce s BF a možnosti z toho plynoucí je nějaká nepodstatná, to rozhodně ne. Mělo by to ale stále být viděno jako nadstavba (a pokud to vyjde tak nadstavba zatraceně velká) - zdravý základ by měl zůstat v nás, v naší tvorbě, v naší motivaci - tak, jak to vždycky - před lety či před měsícem - bylo myšlené...
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz


Obrázek
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

:clap:
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
andtom
Příspěvky: 425
Registrován: 22. 6. 2003, 08:51
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od andtom »

Jaký je současný stav jednání s BF, kdy cca bude schůzka původně plánovaná na 4.7.?
Z hlediska nezávislosti bude IMHO nejlepší nakonec nenechat si od nich platit doménu (zvlášť, když to relativně není až taková pálka a řada lidí včetně mě je ochotna přispět) a omezit se radši pouze na sponzoring cen do soutěží (a uvidí se časem). Nezávislost bych určitě neobětoval, pouze férový přístup (to stejně BF dost pomůže, pokud bude velká fan stránka, o kterou se jinak nemusí starat).
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Stav jednání s BF... je v zásadě 0. BF usoudil, že "lepší" bude schůzka až po korekturách a vydání pravidel... Což nechápu, protože předtím zase soudili, že po překladu už je to aktuální. V tuhle chvíli se mi nezdálo vhodné tlačit na pilu.

Každopádně oproti všem katastrofickým vizím poslali smlouvu na překlad a bez řečí ohledně sumy takže v tomhle se mi jejich přístup zdá korektní. Uvidíme, jak se to vyvine dál...
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
andtom
Příspěvky: 425
Registrován: 22. 6. 2003, 08:51
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od andtom »

To je škoda. Opravdu by to chtělo vypustit Reloaded, byť dizajnově úplně nedodělanou (např. čert vem logo, stuktura materiálů se také pomění za chodu, ...). Chápu, že když nevidí, co by měli na oplátku sponzorovat, tak se do toho nehrnou. Ví pouze o původní czechdnd (nebo se pletu?), a tam je mrtvo. Bez běžící stránky pro ně komunita není partnerem, pouze jednotlivci, kteří překládají. Takže za překlad zaplatí, ale ke sponzoringu stránky zatím nemají důvod.
Zamčeno

Zpět na „CzechDnD Reloaded“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti