[CZ][AD&D 2e] Příručka hráče (nová!)

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) :( :-? 8) :lol: :P :oops: :cry: :roll: :wink: $D $8) $cry$ $P :-)= :eyecrazy: :>:o/ :>;o) O-) :clap: :think: $lol$ $:) $;) $-o :idea: :arrow? :!: :?:
Zobrazit další smajlíky

BBCode je zapnutý
[img] je vypnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: [CZ][AD&D 2e] Příručka hráče (nová!)

Re: [CZ][AD&D 2e] Příručka hráče (nová!)

od Vandalicus » 13. 11. 2020, 16:42

Pridavam se k tem, co OSE doporucuji. Pokud chces hrat cisty retro, tak je to v soucasnosti asi nejlepsi verze, ve smyslu nejcistsi a nejprehlednejsi, s minimem zmen (ale zaroven s prehlednyma uprava, pokud chces treba stoupajici obranne cislo oproti klesajicimu).

Re: [CZ][AD&D 2e] Příručka hráče (nová!)

od Muzzug » 12. 11. 2020, 17:55

OSE je super. A když ještě nějakou dobu počkáš, tak vydají rozšířenou Advanced verzi, která je rozšířená o pravidla inspirovaná 1. edicí AD&D. :)

Re: [CZ][AD&D 2e] Příručka hráče (nová!)

od mrakømrak » 12. 11. 2020, 17:24

Super! Dík za info :)
Na Old School Essentials jsem koukál a vypadá to hodně cool :)
Jinak máš super blog.

Re: [CZ][AD&D 2e] Příručka hráče (nová!)

od Markus » 11. 11. 2020, 18:29

To je mocná nekromancie toto. :) Vítej na Fóru, kolego nostalgiku.

Ale asi ti moc nepomůžu. Nejsem si jistý, jestli kdy nějaký přeložený deník existoval - u sebe na disku ho určitě nemám. On celý ten překlad ADnD 2e umřel na půl cesty (nikdy nepřeložený DMG).

Na zkratku OSR jsi koukám už přišel. :) Lidi, co hrávali staré hry, dnes masivně přešli právě na různé jejich OSR varianty. Česky bohužel nic není, ale aktuálně se překládají Old School Essentials. Navzdory mrtvé diskuzi mají kluci hru z velké části přeloženou. Chybí tomu hlavně korektury a sazba. Můžeš je zkusit nakopnout. :wink:

V oldschoolovém duchu, byť mechanicky úplně jiný, je taky Quentinův Grimoár. To je celkem kompletní, hratelná hra, byť pořád "ve vývoji".

Kdyžtak se ptej na podrobnější otázky, rád tě nasměruju.

Re: [CZ][AD&D 2e] Příručka hráče (nová!)

od mrakømrak » 11. 11. 2020, 13:40

Ahoj! Nevíte, dá se někde stáhnout osobák pro 2e v češtině? Případně máte někdo tip na nějaké pravidla ala 2e/OSR v češtině?
Děkuji za tip :)

Re: Příručka hráče (nová!)

od smrq » 19. 6. 2009, 19:35

nejakou prirucku pro dejmistra mam doma stazenou a pokud si vzpominam, bylo to z d20.cz. nikdy jsem to necetl, jen proletel. urcite tam chybi uplne asi ctyri kapitoly, v jakem stavu je to ostatni netusim. je to wordovsky soubor a ma to cca 60 stranek. samozrejme, ze zajemcum poslu na email. jen me musite otravovat v pm, abych na vas nezapomnel. :)

Re: Příručka hráče (nová!)

od PetrH » 19. 6. 2009, 13:26

tak jedine co jsem prave na d20 nasle je zde: http://www.d20.cz/clanky/pravidla/1499.html - prirucka dejmistra tam uvedene sice je, ale stahnout nejde, bo se odkazuje na url, ktere neexistuje... zkusim napsat webmastrovi;)

Re: Příručka hráče (nová!)

od Markus » 19. 6. 2009, 12:59

Na Příručce hráče prakticky není moc do dolaďovat... zbývají korektury půlky knížky a poladění podle překladového klíče, ale jinak je to kompletní a hratelné. Pan Bača mi kdysi poslal textový soubor, kde vypsal nějaké chyby, a já jsem to ještě nezakomponoval. Už je to drahná doba, mohl bych to někdy dodělat.

Vannax zkompletoval Bestiář, ke stažení rovněž v téhle sekci.

S příručkou Dějmistra to vypadá bledě. Naposledy, co jsem ji měl já, byla rozsekaná na desítky samostatných souborů, a navíc ne kompletní. Co vím, tak poté ji převzal Vannax - jak daleko ale dospěl, to nevím. Myslím, že stále není zkompletovaná, ale možná že je někde ke stažení alespoň ta část. Zkus štěstí na http://www.d20.cz . Já jsem se to tam snažil hledat, ale nedokázal jsem v novém rozvržení najít překlady. :-? Kdybys zjistil něco nového, určitě se s námi o to poděl! Dík.

Re: Příručka hráče (nová!)

od PetrH » 18. 6. 2009, 11:48

ahoj vsem, zije jeste tento projekt? nebo uz je uplne off? skoda, ze tu neni i prirucka pro ph...

od Yled » 1. 8. 2008, 12:22

Přidávám se k díkům za všechny překlady, my, co angličtinou nevládneme, to opravdu ocěňujeme. Ještě se chci zeptat, bude někdy ta příručka DějMistra?

od Ariniel » 28. 5. 2008, 20:30

Markusi, klobouk dolů, vypadá to nádherně! Padla na mě z toho příjemná nostalgie, až bude čas, přečtu si to celé :wink:

od Pan Bača » 9. 3. 2007, 10:34

No, právě procházím příručku hráče (pár chybek se ještě našlo)... až to budu mít, můžu zkusit, jestli bych to uměl 8)

od Vlasák » 7. 3. 2007, 15:58

adinor farhes: to je poměrně příhodná otázka - přiznám se, že na DMG se momentálně nedělá. Jaký je stav - Eleshar velkou část nově přeložených pasáží (cca. 2/3 celkového podílu) projel skrze korekturu gramatiky a stylistiky. Co se týká termínů, to se neprojíždělo. K tomu chybí dodělat myslím část jedné, dvou kapitol a něco z appendixu magických předmětů. Kromě korektury zbytku a té terminologie toho tedy příliš nechybí, nicméně ty korekce samotné vydají samy o sobě na dost.

Dám to v průběhu dnů dohromady a případně... kdo se hlásí na korektury? :wink: $D

DMG

od adinor farhes » 7. 3. 2007, 09:19

na kdy vydíte DMG??

od Pan Bača » 5. 3. 2007, 17:25

Markus: našel jsem ještě pár překlepů, ale bohužel si je nezapsal... no když na něco ještě narazím, napíšu ti.

Nahoru