Třídit články podle tématu

Nejčastější témata:

reporty z akcí

Reportáže i osobní zážitky z různých akcí - například Slezin, conů, atd.

Ozvěny GameConu

Je to sotva čtrnáct dní, co skončil letošní GameCon, největší zdejší setkání zaměřené výhradně na společenské hry a určené nejen jejich příznivcům, ale všem, kteří si rádi alespoň jednou za čas hrají. A jaký tedy byl GameCon 2010?

 

Přijeďte na GameCon

Většina z vás herní festival GameCon pravděpodobně zná. Cílem tohoto článku je hlavně představit vám „nový“ GameCon, který je totiž plný změn. A věříme, že všechny povedou k tomu, abyste si ho více užili. Pokud GameCon neznáte, určitě se koukněte na stránky www.gamecon.cz a uvidíte, že stojí za to si na něj ty čtyři dny v létě čas udělat.

FF očima přednášejícího nováčka

Ač s hromadnými akcemi podobného ražení jisté zkušenosti mám, na žádném skutečném conu jsem, pokud mě paměť neklame, ještě nebyl. A festival Fantazie, to není jen tak ledasjaký con, to je multicon. Desítky linií, stovky přednášek a tisíce (no dobře, tisíc a půl) návštěvníků dělají z FF suverénně největší akci svého druhu v naší malé republice. Proč jsem se nechal přemluvit k účasti na jedné z akcí, kterým jsem nikdy neholdoval? Přiznám to rovnou: Jistý člověk řečený Sirien mě svými lichotkami (a že jich stačilo málo) na mé znalosti přesvědčil o tom, že je dobrý nápad, abych zde přednášel.

PragoCon 2008 očima přednášejícího

V minulém čísle Drakkar přinesl reportáž z GameConu od Clona. V tomto čísle se můžete dočíst o jiné akci, a to od PragoConu. Reportáž se neliší jen akcí, o které pojednává, ale i tím, že zatímco Clon byl na GameConu běžným návštěvníkem, já přináším pohled z druhé strany – z pozice člověka, který malou část programu organizuje. Konkrétně jsem měl na starosti program svého kmenového projektu, Srdce Erinelu.

Gamecon očima „Clontroopera“

S řádným odstupem, když už všechno nadšení opadlo, jsem se rozhodl zamyslet se nad GameConem 2007. Byl to můj první con vůbec, takže jsem nevěděl co mám očekávat... Protože jsem neměl šanci se dostat na akci dřív než v pátek ráno, můžu hodnotit pouze tři dny.

Jmenuji se Martin Kupka, narodil jsme se 22. 7. 1996 v Přerově, ale žiji v Hradci Králové. RPG hraji asi 2 roky, s kamarády jsem začínal na DrD, ale v současné době GMuju SW d20. 

Vitus a jeho první GameCon

Vzhledem k tomu, že jsem na stará kolena dostal na první Gamecon ve svém životě, rozhodl jsem se sepsat své dojmy z této akce. Předem však upozorňuji, že jsem dalek hodnocení organizačních a dalších záležitostí, protože bych je jednak neměl s čím srovnávat a druhak jsem neměl žádná očekávání, alébrž ve mne bujela zvědavost, jak to vlastně celé funguje či nefunguje.

Prečo bolo RPG.sk offline a čo s ním bude dalej?

Pár slov o tom, ako vzniklo RPG.sk, prečo bolo istú dobu offline a čo s ním bude ďalej.Pár slov o tom, ako vzniklo RPG.sk, prečo bolo istú dobu offline a čo s ním bude ďalej.

Report z Pragoconu 2007

Pragoconu jsem se letos, poprvé, zůčastnil jako jeden z organizátorů za OpenGaming. A rovnou vám řeknu - po organizační stránce - děs a hrůza. Začalo to tím, že jsem volal hl. organizátorovi s tím, že bych chtěl zařadit na Pcon náš program. Jakožto program týkající se RPG jsem byl přesměrován na Reinitu, která měla blok o RPG na starosti. To bylo ještě v pohodě...

Jaká byla Slezina RPG Fóra 2006

RPG fóru (dříve CzechDnD fóru) je dneska už něco přes pět let. Ačkoliv si za tu dobu prošlo mnoha vzestupy (a samozřejmě i pády, aby bylo odkud stoupat zase vzhůru ;) ), nikdy se nekonal žádný sjezd jeho účastníků. Bylo pár takových tendencí, ale ty vždy skončily tím, že se sešel pouze úzký okruh těch, kdož se už předtím znali, takže šlo spíš o takové soukromé akce (až na SrubCon, kde byť šlo o malý počet zúčastněných, pouze tam se setkali lidé, kteří znali pouze max. jednoho dalšího účastníka).

Report ze Southconu 2006

Začalo to zábavně. Na Hájích mě vyzved Dalcor, jehož autem jsme jeli, s Jironem (Dalcorovým bratrem) a zajeli jsme vyzvednout opodál bydlícího Sosáčka. Na toho jsme, i přestože byl upozorněn, že už jedeme, čekali dalších půl hodiny (Dalcor se moh zcvoknout)...

Pak následovala velice zajímavá část Southconu - jízda na něj s Dalcorem za volantem. Začalo to záhy po odjezdu, když Sosáček na Dalcorovu otázku: Kam? Odpověděl: Doprava a Dalcor na místě strhl volant doprava, přímo přes příkop do polí... teda, jen to naznačil.

Report z Gameconu 2006

Díky Jezevcovi se i do naší obce dostala informace o tom, že se letos koná Gamecon, a že poprvé ve své existenci snad bude i něco více než jen Mistrovství ČR v DrD, Proroctví a dalších hrách nabízených Altarem. Letošním organizátorem nadále zůstává Altar, ale k němu se přidalo sdružení Moorboyz, aneb klub příznivců a hráčů RPG, Fantasy, Horroru a Sci-Fi. Mediálním partnerem Gameconu byl časopis Pevnost, což se ale nijak neprojevilo.

Ako som hral s Monte Cookom

24. až 26. februára sa v Dubline konal už 27. LepreCon, ktorý svojou prítomnosťou poctil aj Monte Cook, žijúca legenda. Ja som sa na LepreCone zúčastnil len v sobotu, v nedeľu ma skolila nejaká kliatba, ktorú na mna určite zoslal Monte za moju otázku v debate (ale o tom neskôr). Oproti GaelConu to bola akcia menšia, komornejšia, program sa mi zdal chudobnejší a RPG ponuka nie až taká zaujímavá, ale to je veľmi subjektívny názor.

Syndikovat obsah