Xanatharův průvodce vším

Vložil(a) ShadoWWW dne 14.07.2020, 03:58

Xanathar's Guide to Everything

Vložil(a) ShadoWWW dne 14.07.2020, 03:51
4
Průměr: 4 (2 hlasy)
2015
Doplňková příručka nových schopností, kouzel a dalších materiálů pro D&D 5e

Xanatharův průvodce vším je první velké rozšíření pravidel pro pátou edici D&D. Příručka je určená je pro hráče i Pány jeskyně. Nabízí možnosti pro vylepšení tažení v jakémkoli herním světě, ať už prožíváte dobrodružství ve Forgotten Realms, jiném oficiálním světě D&D, nebo ve vámi vymyšleném. Zdejší možnosti vychází z oficiálních pravidel obsažených v Příručce hráče, Bestiáři a Průvodci Pána jeskyně. Ber tento modul jako doplněk těchto svazků. Vychází z jejich základů a zkoumá cesty, které v nich započaly. Nic z toho, co tu je, není pro hraní D&D zapotřebí – toto není čtvrtá hlavní kniha pravidel – ale doufáme, že vám poskytne nové způsoby, jak si tuto hru vychutnávat.

1. kapitola nabízí možnosti postav, které rozšiřují možnosti nabízené v Příručce hráče. 2. kapitola je sada nástrojů pro PJ, která poskytuje nové zdroje pro vedení hry a tvorbu dobrodružství. 3. kapitola představuje nová kouzla pro hráčské postavy i kouzlící nestvůry.

Dodatek A obsahuje pokyny pro vedení sdíleného tažení, které se podobá aktivitám organizovaným D&D Ligou dobrodruhů, a dodatek B obsahuje řadu tabulek, které umožňují rychle vygenerovat jména pro postavy ve vašich D&D příbězích.