sci-fi

Star Trek Roleplaying Game

Napsal uživatel Alnag dne 03.01.2009, 00:32
2
Průměr: 2 (1 hlas)
2002
Vydejte se na palubě vesmírné lodi tam, kam lidská noha dosud nevkročila...
Decipher

V pořadí již čtvrtá inkarnace televizního seriálu Star Trek jako RPG, tentokrát v systému CODA, který vcelku připomíná d20 system, ale hází se v něm 2k6. Star Trek RPG nabízí možnost hrát jak za "hodné hochy" (tj. Hvězdnou flotilu), tak i za různé bastardy a padouchy. Náplň hry se nese ryze v duchu televizní předlohy a je tedy na poměry RPG poměrně klasická, neboť podnikáte v týmu různé mise na nichž přijde ke slovu diplomacie, věda a nebo phasery. Chcete-li tedy jít ve šlépějí kapitána Kirka, Picarda nebo Archera, objevovat nové svět a nové civilizace, tak se připravte k transportu...

Star Frontiers

Napsal uživatel Jarilo dne 01.04.2010, 10:20
3
Průměr: 3 (1 hlas)
1982
Klasické dobrodružné space operovské sci-fi RPG z 80. let.
TSR

Star Frontiers je sci-fi RPG, vyvinuté v osmdesátých letech společností TSR. Jedná se o klasickou dobrodružnou space operu, odehrávající se blízko středu jedné velké galaxie, ve které žijí lidé a další tři mimozemské rasy. Hra je postavena na jednoduchém skill-based systému a existuje k ní velké množství doplňků, včetně samostatných pravidel pro vesmírné lodě a bitvy. Pravidelně také vychází fanzin, v němž lze nalézt nové doplňky jako skilly, rasy, či pravidla. Sympatické na celé hře je to, že lze všechny kompletní příručky stáhnout zdarma. Jako odkaz na domovskou stránku uvádím web fanzinu, kde lze pohodlně stáhnout pravidla i řadu doplňků.

Burning Empires

Napsal uživatel rpgforum dne 05.11.2008, 05:10
5
Průměr: 4.3 (6 hlasů)
2006
Zajímavá kombinace čistého roleplaye a taktické hry; žánrově epické sci-fi
Luke Crane

Burning Empires je pozměněná verze hry Burning Wheel. Odehrává ve sci-fi světě, v němž upadající lidská civilizace čelí hrozbě v podobě Červa... parazitů, kteří napadají a ovládají lidskou mysl. Postavy jsou chyceny v divokém a zoufalém boji o osud své planety. V této mechanicky komplexní hře hráči přímo bojují proti Pánu hry a systém zajišťuje, že boj bude spravedlivý. Hra má komplexní pravidla, která umožňují složité taktizování. Zároveň však mechanicky tlačí hráče do vykreslování charakteru a sledování osobních ambic postav. Zajímavá kombinace pro hráče, kteří si potrpí na osobní příběhy postav, a zároveň si rádi vyhrají s číslíčky.

Lacuna Part I.

Napsal uživatel Alef0 dne 18.09.2009, 16:58
5
Průměr: 5 (1 hlas)
2004
Agenti, ktorí sa v snoch ponárajú do kolektívneho podvedomia zvaného Modré mesto
Jared Sorendson

Agenti, ktorí sú kontrolovane uvádzaní do REM fázy spánku, aby mapovali kolektívne vedomie ľudí, označované ako Modré mesto. Bizarný svet vytvorený šiestimi miliardami ľudských myslí s tým najhorším, čo dokážu ponúknuť, kde sa hranica medzi realitou, snom a nočnou morou potiera. Horor? Sci-fi? Fantasknosť? Hra, ktorá je zámerne neúplná, aby nechala priestor pre svoju interpretáciu. S originálnou mechaniku "tepu", ktorá umožňuje riskovať v konfliktoch a zároveň ohraničuje dĺžku trvania misie.

Force and Destiny

Napsal uživatel Gediman dne 20.09.2015, 17:25
5
Průměr: 5 (1 hlas)
2015
RPG z prostředí Star Wars
Fantasy Flight Games

Třetí Star Wars RPG. Odehrává se po Epizodě 4 a je zaměřeno na Jedie a další uživatele Síly. Hráči hrají za dobrodruhy, kteří objevují hranice svých schopností a balancují při tom mezi dobrem a zlem. Na výběr je tu z několika známých ras - samozřejmě žádní droidi. Tvorba postavy zahrnuje systém „morality“, který ukazuje, zda-li je na Světlé či Temné straně. Systém je založen na kostkovém banku. Kostky se tady ale nepoužívají k podhazování nebo přehazování hodnoty, místo čísel nesou symboly. Pokud padne více pozitivních symbolů než negativních, postava v činnosti uspěla – přičemž některé symboly ruší jiné a některé mají dodatečné efekty. Hra je kompatibilní s Edge of the Empire a Age of Rebellion.

Age of Rebellion

Napsal uživatel Gediman dne 15.11.2014, 14:57
5
Průměr: 5 (1 hlas)
2014
RPG z prostředí Star Wars
Fantasy Flight Games

Další Star Wars RPG. Odehrává se po Epizodě 4 a je zaměřeno na Povstalce a jejich boj proti Impériu. Hráči hrají za vojáky a agenty, kteří provádí tajné sabotáže i vedou otevřené bitvy. Na výběr je tu z několika známých ras, včetně droidů. Tvorba postavy zahrnuje i systém „služeb“, které nejenže dokreslují postavu, ale navíc rozvíjí její kariéru a různě ovlivňují příběh. Systém je založen na kostkovém banku. Kostky se tady ale nepoužívají k podhazování nebo přehazování hodnoty, místo čísel nesou symboly. Pokud padne více pozitivních symbolů než negativních, postava v činnosti uspěla – přičemž některé symboly ruší jiné a některé mají dodatečné efekty. Hra je plně kompatibilní s Edge of the Empire.

Mutant Chronicles (3e)

Napsal uživatel Gediman dne 13.05.2016, 19:31
4
Průměr: 4 (1 hlas)
2015
Diesel-punk RPG z budoucnosti, kde Sluneční soustavu zahltila Temnota
Modiphius Entertainment

Mutant Chronicles se odehrává v budoucnosti, kde megakorporace vládnou Sluneční soustavě a při tom bojují jak mezi sebou, tak s nadpřirozenými silami Temnoty. Hráči hrají za korporační či nezávislé žoldáky a dobrodruhy, kteří plní různé bojové a špionážní mise. Zajímavostí je, že zápletku je možné zasadit do jednoho ze dvou (v budoucnu tří) historických období.

Systém stojí na podhazování atributů dvěma d20 kostkami a na používání dvou typů bodových banků, kterými je možné ovlivňovat herní efekty a děj. Hra nabízí způsob tvorby postavy, který dokáže vytvořit velmi podrobný a inspirativní životopis.

Edge of the Empire

Napsal uživatel Gediman dne 30.07.2013, 22:58
5
Průměr: 5 (1 hlas)
2013
RPG z prostředí Star Wars
Fantasy Flight Games

Nové RPG z prostředí Star Wars. Odehrává se v období po Epizodě 4 a zaměřuje se na drsný život na okrajových sektorech, kde vláda Impéria není tak silná. Hráči hrají za lovce odměn, pašeráky a nejrůznější dobrodruhy. Na výběr je tu z několika známých ras, včetně droidů. Tvorba postavy zahrnuje i systém „závazků“, které nejenže dokreslují postavu, ale navíc mohou zasáhnout do příběhu hry jako nečekaná komplikace. Systém je založen na kostkovém banku. Kostky se tady ale nepoužívají k podhazování nebo přehazování hodnoty, místo čísel nesou symboly. Pokud padne více pozitivních symbolů než negativních, postava v činnosti uspěla – přičemž některé symboly ruší jiné a některé mají dodatečné efekty.

Hrdinové Světů

Napsal uživatel Gorth dne 23.09.2009, 23:04
2
Průměr: 2 (1 hlas)
2009
Domácí sci-fi systém vycházející z pravidel Hrdinové Fantasy
Tomáš Jotov

Vítejte ve světě zničeném katastrofou nebývalých rozměrů, ve světě kybernetiky, genetiky a technologií, které již dávno přesáhly potřeby lidstva, ve světě mimozemských civilizací a kosmických výprav... Hrdinové Světů (HS) jsou původní česká sci-fi hra na hrdiny, která vychází z pravidel Hrdinové Fantasy verze 2.0. Oproti Hrdinům Fantasy přinášejí Hrdinové Světů pravidla pro střelné, plasmové a laserové zbraně, psioniku, řízení exoskeletů, kosmické souboje a další technologické vymoženosti, které se ve fantasy světech běžně neobjevují.

3:16 - Carnage Amongst The Stars

Napsal uživatel Alef0 dne 18.12.2008, 16:21
5
Průměr: 4.4 (5 hlasů)
2005
Nadupané sci-fi RPG o vojakoch špeciálnej jednotky. Putujte vesmírom a zbavte ho všetkých životných foriem!
Gregor Hutton

Obyvatelia Terry si zaumienili v menej vlastnej bezpečnosti vykynožiť všetko živé vo vesmíre. A vy to realizujete. V nadupanej sci-fi atmosfére hráte za členov špeciálnej jednotky 3:16. Vyžívajte sa v narastajúcich počítadlách zabití a sledujte emzákov hynúť po stovkách. Ničte civilizáciu za civilizáciou a v tomto extrémnom masakri možno zistíte, kým v skutočnosti ste. Jednoduché pravidlá vhodné aj na jednorazové hrania s inovatívnou mechanikou flashbackov prehlbujúca vnútro vašej postavy. Hra vyšla najprv vo voľne stiahnuteľnej verzii, neskôr vydal autor tlačou rozšírenú a vylepšenú verziu.