konspirace

Esoterrorists, The

Napsal uživatel Alnag dne 21.12.2008, 16:24
5
Průměr: 5 (2 hlasy)
2006
Detektivní hra s prvky hororu, magie a konspirace.

Vyšetřovatelská hra na systému GUMSHOE, který vychází z předpokladu, že vyšetřovatelé jsou dostatečně kompetentní základní stopu, která příběh posune dál, najít, je už ale na hráčích ji správně interpretovat. Hra The Esoterrorists přidává k základnímu aspektu vyšetřování prvky mírného hororu a velké porce tajemna a magična. Hráči jsou agenty Ordo Veritatis, tajné organizace, která se snaží zabránit rozpadu reality působením magie a její odhalení veřejnosti. Naproti tomu jejich úhlavní nepřátelé - Esoteroristé dělají všechno proto, aby realitu jak ji známe pomocí všemožných okultních a magických praktik narušili...

Delta Green

Napsal uživatel Conlai dne 09.09.2009, 16:01
0
Zatím nehodnoceno
1997
Konspirační teorie jsou pravdivé, ale celá pravda je mnohem strašlivější.
Pagan Publishing

Delta Green je tajná organizace vytvořená po získání znepokojujících informací po razii ve městě Innsmouth. Jejím úkolem je boj proti kultům, spiknutím spojeným s Cthulhu mythosem. Její členové se rekrutují z armády, námořnictva, FBI, CIA a dalších organizací. A jako by boj proti spiknutí nebyl dost obtížný sám o sobě, jejich protivník využívá magii, podivné nestvůry a smlouvy s prastarými bohy. Šílenství a smrt jsou pro agenty denním chlebem.

Call of Cthulhu se v tomto prostředí, ve kterém jsou vyšetřovatelé členy tajné organizace, která je sama konspirační, stává propojením špionážního žánru s lovecraftovským hororem.

Discordia!

Napsal uživatel Alef0 dne 01.12.2009, 12:42
0
Zatím nehodnoceno
2005
Dvojití agenti v súčasnom svete, kde je všetko, vrátane konšpirácií, pravdivé.
John Wick

Principia Discordia je skutočný (pozri Wikipediu) posvätný text náboženstva, ktoré verí, že pravou podstatou reality je Chaos. Ten, kto ustanoví poriadok, ustanoví Dogmu. Hra spísaná z vôle Samotnej Eris o dvojitých agentoch, tejto teológie v našom skutočnom svete, kde neexistuje nepravdivý, či protirečivý fakt. Konšpirácie, alternatívne histórie, všetky boli, sú a budú. Atmosféra, kde naozaj nebudete vedieť, kde je pravda. Hra založená na klasickom modeli niekoľkých hráčov a Pána hry, s mierou úspechu podľa počtu pätiek.

Wilderness of Mirrors

Napsal uživatel Peekay dne 04.02.2009, 09:49
4
Průměr: 3.7 (3 hlasy)
2006
Hra o superšpiónoch, zrade a časovom strese
John Wick

Málopravidlová hra, ktorá si kladie za cieľ zachytiť atmosféru špiónskeho žánru a la James Bond, Alias či Mission Impossible. Autor identifikuje tri hlavné prvky (plánovanie, zrady a časový stres) a z nich vytvára mechaniky tejto jednoduchej hry. Postavy ako kompetentní špióni dokážu robiť aj veci mimo svojej oblasti špecializácie, stojí ich to však viac námahy. Vďaka unikátnej mechanike plánovania je už samotná príprava súčasťou hry.

Over the Edge

Napsal uživatel rpgforum dne 05.11.2008, 18:22
5
Průměr: 5 (2 hlasy)
1997
Konspirační hra ze současnosti odehrávající se na fiktivním ostrově

Over the Edge je hra, ve které si nikdy nejste ničím jisti. Odehrává se v ostrově Al-Amarja, kde se střetávají všechny konspirace světa a splétají či rozplétají intriky. Samotné téma a prostředí hry je velmi promyšlené, psychedelické a surellistické. Často bývá hra přirovnávána k seriálům Městečko Twinpeaks či Akta X. Samotné prostředí není psáno klasickým dokumetaristicko-encyklopedickým přístupem, ale je pojato jako praktická pomůcka ke hře, která vás bude inspirovat a podporovat. Pravidla jsou velmi jednoduchá a intuitivní a některými lidmi bývají považována za předchůdce systému Fate.