historická

Grey Ranks

Napsal uživatel Alef0 dne 13.02.2010, 14:35
0
Zatím nehodnoceno
2007
Tragické príbehy detských partizánov počas varšavského povstania v 1944.
Jason Morningstar

Šedé rady boli skautskou organizáciou, ktorej mladí členovia sa významne podieľali na Varšavskom povstaní '44. Máte šestnásť a namiesto toho, aby ste si užívali život, ste sa ocitli v epicentre vojny a celý svet sa vám zo dňa na deň pred očami rúca.

Systém pre štyroch hráčov bez rozprávača je stavaný na tri herné sedenia s predpísanou kostrou deja, ktorý kopíruje historický vývoj povstania a mechanikou, v ktorej sú úspechy postupom času čoraz zriedkavejšie. Príbeh je tiež podporený mriežkou, ktorá poskytuje nápady na scény v závislosti od charakteristiky postavy.

Ars Magica

Napsal uživatel rpgforum dne 05.11.2008, 05:07
3
Průměr: 3 (2 hlasy)
2004
Jeden z pilierov magických RPG systémov, zasadený do historickej Európy,mnoho doplňků
Atlas Games

Ars Magica je hra zameraná primárne na mágiu a kúzelníkov. Patrí k tým najprepracovanejším a najpodporovanejším už len tým, že na svete je už jej piate vydanie (aj keď sa vraví, že najlepšie je vydanie druhé). Hra je originálna najmä tím, že nabáda k striedaniu Pána hry a hraniu skupiny postáv jedným hráčom. Okrem mágov hráč ovláda aj ich spoločníkov a sluhov a prežíva nielen dobrodružstvá, ale dokonca môže vytvoriť aj sídlo tohoto spolku – konvent. Základom pravidiel je kombinovanie magických umení - techník a foriem, ktorými kúzelníci tvoria jednotlivé kúzla. Ku hre existuje tiež nepreberné množstvo rozšírení.

OG (Unearthed Edition)

Napsal uživatel Alnag dne 28.12.2008, 18:33
5
Průměr: 4.7 (3 hlasy)
2007
Komediální hra z pravěkého prostředí, kde záleží na každém slovu...

Ve hře OG jste pračlověk. Znáte ty pralidi, kteří vynalezli oheň, kolo a civilizaci? Nejste ten typ pračlověka. Og je veselá, místy tragikomická jednoduchá hra o jednoduchých lidech, kteří řeší každodenní problémy (sežrat a nebýt sežrán) za pomoci omezené slovní zásoby, neomezených pazvuků a máchání rukama a ryčení dinosaurů a šavlozubých tygrů všude okolo...

Rune

Napsal uživatel Alnag dne 28.12.2008, 18:48
0
Zatím nehodnoceno
2001
Staňte se zběsilým vikingským válečníkem a soupeřte s ostatními hráči.
Robin D. Laws

Hra používající stejný systémový základ jako Ars Magica je jedním z mála soupeřivých RPG, kde stojíte proti svým protihráčům. Každý z vás připravuje pro ostatní jednu scénu, v níž musíte dostat vikingské postavy ostatních do úzkých, ale nezabít. Námětově čeprá hra ze stejnojemnné počítačové hry a jde zejména o neustávající střety se záludnými gobliny, tajemnými trpaslíky nebo zlovolnými temnými Vikingy.

AGON

Napsal uživatel Conlai dne 20.01.2009, 04:28
3
Průměr: 2.7 (3 hlasy)
2006
Staňte se řeckým hrdinou a získejte si slávu, která vás učiní nesmrtelným...
John Harper

V této hře se stanete hrdinou řeckých legend... tedy, v této hře se budete snažit stát se hrdinou řeckých legend. Hráče čekají boje s nestvůrami, úkoly bohů a přátelské vzájemné soupeření. Za to vše mohou postavy získat body slávy, které určují, jak silná je jejich legenda a jak dlouho přetrvá. A nejlepší samozřejmě může být jen jeden. Hra má jednoduchá pravidla k řešení konfliktů využívající několika druhů kostek. Vypravěč (antagonista) má v této hře především roli nahravače, který podporuje vzájemné soupření hrdinů.

Vendetta

Napsal uživatel Ecthelion dne 11.02.2010, 15:21
3
Průměr: 3 (2 hlasy)
2009
Renesanční drama, ve kterém se hráči snaží přemoci ostatní hráče a stát se vládcem městského státu.
Jonáš a Kryštof Ferencovi

Hra se odehrává v jednom z italských městských států v průběhu renesance, kde spolu šlechtické rody soupeří o moc a diadém prince města. Tento střet je doprovázen halasným řinčením halaparten, zvoněním schiavon, stejně jako tichým zpěvem dýk vrahů a symfonií jedů a zrady. V popředí stojí machiavellistické bezohledné prosazování zájmů a shakespearovské drama. Vendetta je založena na pravidlech, které umožňují vytváření scén a vyhodnocování konfliktů bez přítomnosti Vypravěče (tzv. GM-less hra). Všichni hráči zde rozvíjejí příběh za vlastní stranu a zapojují se do hry za samostatnou stranu nelítostného zápasu. Původně vznikla pro soutěž RPG Kuchyně (později byla přepracována).

Call of Cthulhu d20

Napsal uživatel Alnag dne 30.12.2008, 16:22
5
Průměr: 4.5 (2 hlasy)
2002
Hororově laděná na motivy H. P. Lovecrafta.
Monte Cook, John Tynes

Původním záměrem stojícím za vydáním této hry bylo ukázat šíři apikovatelnosti d20 systému a jeho variabilitu. Neobsahuje ani rasy ba ani povolání, zato však pravidla pro šílenství, kouzla sesílaná za cenu ztráty vlastních sil a pravidla pro masivní zranění činí ze hry brutální a temný horor. I díky zdařilým textům Johna Tynese o mýtu Cthulhu a kvůli omezenému nákladu se hra stala sběratelskou záležitostí.

Fvlminata: Armed with Lightning

Napsal uživatel Alnag dne 03.01.2009, 01:05
3
Průměr: 2.5 (2 hlasy)
2001
Odpověď na otázku, co by se stalo, kdyby starověký Řím disponoval střelným prachem.
Jason E. Roberts, Michael S. Miller

Fvlminata je hra odehrávající se v pozměněném starověkém světě, kde jeden Říman nezemřel jak měl a místo toho vynalezl střelný prach, jehož latinský název je právě "fulminata". A snad si umíte představit, jak to změnilo ubírání světa. Po stránce popisu prostředí je hra velmi bohatá štědrá, na druhou stranu systémově je velmi skoupá, jedná se relativně jednoduchou mechaniku, která používá autentické kostky starověkých Římanů - tzv. tali (osmistěnná kostka s dvakrát se opakujícími čísly I, III, IV a VI).

Dzikie Pola: Rzeczpospolita w ogniu

Napsal uživatel Hchkrdtn dne 10.01.2009, 21:12
0
Zatím nehodnoceno
2005
Historická hra zasazená do Polska 17. století
MAX PRO

Již druhá edice „šlechtické“ RPG Dzikie Pola vám umožní zahrát si hry jak z románů Henryka Sienkiewicze. V rolích příslušníků hrdé polské szlachty se můžete toulat celou Rzeczypospolitou v bouřlivém 17. století a zažívat jedno dobrodružství za druhým, ať již při vojenských taženích, intrikách na magnátských dvorech, divokých soubojích na šavle či politikaření na sejmu a sejmících. Hra má vlastní dovednostní systém založený na hodu d20, to hlavní na ni jsou však obsáhlé popisy historických událostí, reálií a vůbec všeho ze staré polsko-litevské unie.

Roanoke

Napsal uživatel Alef0 dne 15.09.2009, 11:35
4
Průměr: 3.3 (3 hlasy)
2006
Po britskej kolónii v Novom svete 16. storočia ostal len nápis na strome. Čo sa v nej vlastne stalo?
Clint Krause

Rok 1587. Loď, ktorá má doplniť zásoby britskej kolónie v Novom svete, nachádza len jedinú stopu: nápis Roanoke vyrezaný do kôry stromu. Kam sa podeli osadníci? Staňte sa kolonistami a zrekonštruujte príbeh stratenej osady. Je za tým konšpirácia Španielov? Zrada z vlastných radov? Vyvolali kolonisti spory s Indiánmi? Alebo je za tým temná mágia? Hra sa riadi mechanikami Wushu (s drobnými vylepšeniami) a a dopĺňa ich na plnoprávnu hru s jasným svetom a zameraním.