fantasy

Elfs

Napsal uživatel Alef0 dne 29.10.2009, 10:08
3
Průměr: 3 (1 hlas)
2000
Veselá hra o elfoch - malých, zlomyseľných, ješitných a egocentrických bytostiach
Ron Edwards

Elfovia vôbec nie sú tie nádherné vznešené bytosti plné grácie. Sú to malí, škaredí hajzlíci, ktorí spravia len to, čo im vyhovuje, chcú mať všetko, čo vidia, hlavne nech je to viac než majú tí ostatní a zjavne sa nevedia vyrovnať so svojim vzrastom. Klasická hra s rozprávačom a tradičnými mechanikami predstavuje experiment ponáraním sa do postavy (tu sa nebudete chcieť stotožniť s postavou!). Obsahuje inovatívnu mechaniku, ktorá umožní povedať, čo chcete robiť ako hráč a čo chce robiť postava.

d20 SRD

Napsal uživatel rpgforum dne 05.11.2008, 23:31
4
Průměr: 3.2 (5 hlasů)
2000
Univerzální "stavebnice" slavného systému d20, na jejíchž základech staví desítky her
Wizards of the Coast

Pod označení d20 spadá velká spousta různorodých her, které mnohdy nemají společného nic kromě použitého systému, takzvaného d20. Tento klasický systém stojí většinou na kombinacích úrovní a povolání a hojně využívá 20stěnné kostky. Jeho zdarma dostupná verze se nazývá SRD - System Reference Document. Jde o výtah z třetí edice Dungeons and Dragons, který slouží jako "stavebnice", jíž je možno využít k tvorbě dalších her. Samostatných aplikací od různých autorů a nakladatelství existují stovky, pokrývají všechna možná herní prostředí i žánry a kromě společného jádra pravidel se často liší k nepoznání.

Swords & Wizardry

Napsal uživatel Conlai dne 27.11.2009, 20:52
3
Průměr: 2.8 (4 hlasy)
2008
Pravidla původní verze Dungeons & Dragons v novém kabátě.
Matt Finch

Swords & Wizardry jsou klonem jedné z prvních verzí Dungeons & Dragons. Stejně jako v původní hře hráči přijmou role dobrodruhů objevujících smyšlený fantastický svět na cestě za slávou a bohatstvím. Kniha obsahuje popis pěti povolání (bojovní, mág, kněz, elf a trpaslík), různých zbraní a zbrojí, mnoha kouzel, příšer a magických předmětů. Pravidla jsou důrazně minimalistická, jejich hlavní rolí je neomezovat a výrazně neutvářet podobu hry. Stejně jako D&D hra vyžaduje použití šesti různých druhů kostek.

Earthdawn

Napsal uživatel Bifi dne 09.01.2009, 11:03
4
Průměr: 4 (2 hlasy)
1993
Pútavé fantasy vo svete po magickej katastrofe s relatívne inovatívnym systémom a dobrou atmosférou.
FASA, Living Room Games (2.ed.), RedBrick (3.ed.)

Svet Earthdawnu bol 400 rokov postihnutý magickou katastrofou: astrálne hrôzy sa preháňali po zemskom povrchu a vniknali do podzemných úkrytov, do ktorých sa obyvatelia sveta na túto dobu utiahli. Je krátko po katastrofe a postavy pomáhajú obnovovať civilizáciu za hrozby susediacej otrokárskej ríše. Systém je tradičný, avšak s inovatívne riešenými modifikátormi, zručnosťami, mágiou a bonusovými zdrojmi. Má relatívne netradičné niektoré rasy a povolania. Hra má veľa doplnkov od FASA (1.ed.); mnohé boli zhrnuté do príručiek od RedBrick (3.ed.). Pripravuje sa konverzia Age of Legend do Dungeons & Dragons 4e, ktorú vraj inšpirovala.

AGON

Napsal uživatel Conlai dne 20.01.2009, 04:28
3
Průměr: 2.7 (3 hlasy)
2006
Staňte se řeckým hrdinou a získejte si slávu, která vás učiní nesmrtelným...
John Harper

V této hře se stanete hrdinou řeckých legend... tedy, v této hře se budete snažit stát se hrdinou řeckých legend. Hráče čekají boje s nestvůrami, úkoly bohů a přátelské vzájemné soupeření. Za to vše mohou postavy získat body slávy, které určují, jak silná je jejich legenda a jak dlouho přetrvá. A nejlepší samozřejmě může být jen jeden. Hra má jednoduchá pravidla k řešení konfliktů využívající několika druhů kostek. Vypravěč (antagonista) má v této hře především roli nahravače, který podporuje vzájemné soupření hrdinů.

Labyrinth Lord

Napsal uživatel Bajo dne 19.01.2011, 15:44
4
Průměr: 4 (1 hlas)
2007
Klon první edice Dungeons and Dragons
Daniel Proctor

Labyrinth Lord je klon první edice DnD. Cílem systému je zprostředkovat co nejautentičtější zážitek počátků RPG tak, jak jej někteří pamětníci dnes interpretují. Jedná se o klasické, dobrodružné fantasy, plné nebezpečí a pokladů, kde se překážky a nepřátelé překonávají spíše dobrou přípravou a lstí, než přímou konfrontací. Zároveň ale systém nabízí povolání s různými schopnostmi a možnostmi.
Existují tři verze pravidel: klasický Labyrinth Lord, odpovídající revizi DnD Toma Moldvaye, známé jako B/X; Advanced edition companion, který odpovídá první edici Advanced Dungeons and Dragons; a nakonec Original Edition Characters, který vychází z úplně první verze Gygaxova DnD známá jako White box.

Shadowrun (4e)

Napsal uživatel rpgforum dne 05.11.2008, 18:44
4
Průměr: 4 (2 hlasy)
2005
Hra spájajúca elementy dystopickej budúcnosti a fantastiku žánru sword & sorcery
FanPro

Úspešná cyber-fantasy hra, ktorá v staršom vydaní vyšla i v Českej republike (viď vyššie). Píše sa rok 2050 a svet sa Zobudil... Ovládajú ho megakorporácie, ktoré na špinavú prácu medzi sebou používajú „shadowrunnerov“ – kriminálne živly bez legálnej identity. Hráči na seba berú úlohy týchto „runnerov“ a ako mágovia, deckeri či kyberneticky vylepšení pouliční samuraji plnia najrozličnejšie úlohy, ktoré sú im zadávané. Hra je zameraná hlavne na akčnosť deja, pravidlovo kladie dôraz na bojové situácie.

Burning Wheel

Napsal uživatel rpgforum dne 05.11.2008, 05:21
4
Průměr: 3.5 (8 hlasů)
2005
Systém pro klasická fantasy dobrodružství s neklasicky pojatými pravidly
Luke Crane

Obyčejné fantasy hraní pojaté neobyčejně, tak by se nejlépe charakterizoval Burning Wheel, systém, který nabízí alternativní pohled na běžná pravidla. Má vše, co by měl mít – schopnosti, dovednosti, zbraně, boj, magii – ale vše pojímá nezvykle. Pracuje s velkou mírou abstrakce namísto konkrétních měr, má komplexní systém pro sociální konflikt, propracovanou mechaniku herních odměn. Nejvýraznějším rysem jsou pravidla pro osobní cíle a ideály postav. Úkolem Pána hry je na tyto ideály útočit, zpochybňovat je a tím vytvářet děj celé hry.

ČaroDej

Napsal uživatel Alef0 dne 07.01.2009, 18:57
2
Průměr: 2 (4 hlasy)
2006
Málopravidlový domáci systém pre klasické hranie dobrodruhov vo fantasy žánri.
Zsolt Varga

Slovenský, rozsahovo malý, systém, ktorý prináša všetky základné elementy pre klasické hranie tradičných postáv-dobrodruhov, ktorí bojujú mečom a mágiou voči rôznym príšerám a prekážkam sveta. Pravidlá a filozofie známe z klasických systémov sú síce zredukované na minimum, ale skúsený hráč si nájde analógie pre boj, kúzlenie, zručnosti i jednoduchú tvorbu postáv spolu s niekoľkými konkrétnymi príkladmi. K dispozícii dáva vyhodnocovací systém založený na banku kociek a tvorbu postáv cez pravidlový nákup.

Do: Pilgrims of the Flying Temple

Napsal uživatel jonka dne 26.08.2012, 23:35
0
Zatím nehodnoceno
2011
Fantasy hra o poutnících z chámu, kteří se snaží pomáhat ostatním, ale sami se přitom dostávají do potíží.

Do je fantasy hra o mladých poutnících z chámu vznášejícího se uprostřed vesmíru, kteří se snaží pomáhat ostatním pozemšťanům, ale sami se přitom dostávají do potíží. Hráči se střídají v pozicích vypravěče, ostatní navrhují komplikace v příběhu. Hra vyžaduje kameny dvou barev, tužku, papír a fantasii.

Kniha obsahuje úvodní dopisy, návody jak hrát za vypravěče a spoustu inspiračního materiálu.