akční

Akční hry jsou zaměřené na svižnou akci a dobrodružství - boje, honičky, výbuchy, přestřelky, létající ohnivé koule... jako akční film převedený k hernímu stolu.

Hrdinové Fantasy

Napsal uživatel rpgforum dne 05.11.2008, 04:36
2
Průměr: 1.8 (4 hlasy)
2004
Domácí dovednostní systém pro heroické fantasy příběhy
Tomáš Jotov

Hrdinové Fantasy jsou český dovednostní systém pro hraní heroických příběhů ve fantasy světech, který si vystačí s jednou šestistěnnou kostkou. Volnost ve vývoji postav je vyvážena při jejich tvorbě systémem výcvikových balíčků, čímž se HF vyhýbají nelogičnostem známým z jiných dovednostních systémů. Propracovaný, ale vcelku intuitivní soubojový systém předpokládá spíše taktické hraní, ale pravidla poskytují i mnoho opravdu využitelných nebojových dovedností. Přestože základní knihy obsahují i kvalitní úvod a rady pro začátečníky, nesetkali se Hrdinové Fantasy s komerčním úspěchem.

Dungeon Squad!

Napsal uživatel Markus dne 06.08.2010, 20:58
3
Průměr: 2.8 (5 hlasů)
2005
Svižná, minimalistická pravidla pro prolézání jeskyní a rubání nepřátel

RPG pro netrpělivé hráče, kteří nechtějí čekat, ale raději by okamžitě nakopali pár zadků. Klasická fantasy hra, v níž kouzelníci a válečníci zabíjejí skřety a drancují zříceniny hradů, s tím podstatným rozdílem, že mezi otevřením příručky a odděláním prvního nepřítele uplyne zhruba tak 30 vteřin. Hra je minimalistická a má svižná pravidla – rychlá tvorba postavy založená na rozdělení kostek tří povoláním (bojovník, čaroděj, dobrodruh), jednoduchá nadhazovací mechanika, netradiční řešení nákupu a výbavy či třeba zlepšování postavy utrácením zlaťáků nalezených v jeskyni. Původně vznikla v soutěži o 24hodinové RPG.

Wilderness of Mirrors

Napsal uživatel Peekay dne 04.02.2009, 09:49
4
Průměr: 3.7 (3 hlasy)
2006
Hra o superšpiónoch, zrade a časovom strese
John Wick

Málopravidlová hra, ktorá si kladie za cieľ zachytiť atmosféru špiónskeho žánru a la James Bond, Alias či Mission Impossible. Autor identifikuje tri hlavné prvky (plánovanie, zrady a časový stres) a z nich vytvára mechaniky tejto jednoduchej hry. Postavy ako kompetentní špióni dokážu robiť aj veci mimo svojej oblasti špecializácie, stojí ich to však viac námahy. Vďaka unikátnej mechanike plánovania je už samotná príprava súčasťou hry.

Monte Cook's World of Darkness

Napsal uživatel Alnag dne 30.12.2008, 16:58
4
Průměr: 4 (1 hlas)
2007
Více hrdinsky a akčně zaměřená varianta Světa temnoty v systému d20.
Monte Cook, Luke Johnson

McWoD, jak se trochu posměšně zkracuje, představuje zvláštní variantu Světa Temnoty, jejíž vztah k jiným variantám je spíše vágní. Zdejší svět byl normální až do apokalyptické události, díky níž se na světě vynořili bájné bytosti a strašidelná místa už nejsou jen pohádky, ale hrozivá realita. Hráči se chápou rolí upírů, vlkodlaků, mágů, démonů či probuzených ve snaze náš svět zachránit před stále hrozící zkázou. A nebo, aby jej zničili... Oproti základní variantě d20 systému obsahuje tato druhy fungující jako povolání, dovednostně-manovou magii nebo koncept Lidskosti.

AGON

Napsal uživatel Conlai dne 20.01.2009, 04:28
3
Průměr: 2.7 (3 hlasy)
2006
Staňte se řeckým hrdinou a získejte si slávu, která vás učiní nesmrtelným...
John Harper

V této hře se stanete hrdinou řeckých legend... tedy, v této hře se budete snažit stát se hrdinou řeckých legend. Hráče čekají boje s nestvůrami, úkoly bohů a přátelské vzájemné soupeření. Za to vše mohou postavy získat body slávy, které určují, jak silná je jejich legenda a jak dlouho přetrvá. A nejlepší samozřejmě může být jen jeden. Hra má jednoduchá pravidla k řešení konfliktů využívající několika druhů kostek. Vypravěč (antagonista) má v této hře především roli nahravače, který podporuje vzájemné soupření hrdinů.

Warhammer Fantasy Roleplay (3e)

Napsal uživatel Markus dne 27.03.2010, 13:08
3
Průměr: 3 (1 hlas)
2009
Akční, temná fantasy hra zasazená do známého světa Warhammeru

Warhammer FRP je série her odehrávajících se v temném fantasy světě připomínajícím evropskou renesanci. Lidská Říše je pod náporem zelenokožců, armád Chaosu a kultistů, hráči se vžijí do role obyčejných lidí, trpaslíků či elfů (sedláci, námořníci, poslové, žoldáci...), ze kterých neobyčejné události utvoří hrdiny. Třetí vydáními přináší zbrusu nová pravidla založená na spoustě pomůcek, které připomínají deskovou hru - např. speciálních kostek, akčních karet, žetonů, atd. V porovnání s dřívějšími vydáními se více blíží figurkovému Warhammeru, je akčnější a epičtější.

Dungeons & Dragons (4e)

Napsal uživatel Conlai dne 17.12.2008, 02:23
4
Průměr: 3.1 (11 hlasů)
2008
Pokračovatel jedné z nejznámějších fantasy her na hrdiny.
Wizards of the Coast

Hrdinové rozličných fantastických ras a povolání se v této hře vydávají vstříci dobrodružství. Čekají je epické bitvy a zapeklité úkoly. Jak hrdinové vítězí a přežívají různé nástrahy, zlepšují se: postupují po úrovních, získávají rozličné síly a magické předměty. Mohou se tak postavit ještě nebezpečnějším nestvůrám a nástrahám. DnD 4E je hrou, kterou ocení především příznivci taktických bojů na čtvercové mapě, vyváženého systému a postupného zlepšování schopností postav.

Cadwallon

Napsal uživatel rpgforum dne 05.11.2008, 05:27
3
Průměr: 3 (2 hlasy)
2006
Taktické fantasy RPG vycházející z úspěšné wargamingové hry
Rackham

Cadwallon je neotřelé taktické RPG z dílny autorů wargamingových her Ragnarok, Confrontation a dalších. Jedná se o fantasy hru zasazenou převážně do městského státu Cadwallonu, v němž se střetávají utečenci z válkou zmítaného kontinentu se starousedlíky. Všichni jsou poháněni věčnou touhou vyšvihnout se, která někoho zlomí, jiného posílí. Cadwallon používá dovednostní systém skládající řadu již známých mechanik do zajímavého celku. Má jednotné vyhodnocování pro sociální i bojové konflikty. Některá herní rozhodnutí nechává hra na hráči či na společné domluvě.

Roanoke

Napsal uživatel Alef0 dne 15.09.2009, 11:35
4
Průměr: 3.3 (3 hlasy)
2006
Po britskej kolónii v Novom svete 16. storočia ostal len nápis na strome. Čo sa v nej vlastne stalo?
Clint Krause

Rok 1587. Loď, ktorá má doplniť zásoby britskej kolónie v Novom svete, nachádza len jedinú stopu: nápis Roanoke vyrezaný do kôry stromu. Kam sa podeli osadníci? Staňte sa kolonistami a zrekonštruujte príbeh stratenej osady. Je za tým konšpirácia Španielov? Zrada z vlastných radov? Vyvolali kolonisti spory s Indiánmi? Alebo je za tým temná mágia? Hra sa riadi mechanikami Wushu (s drobnými vylepšeniami) a a dopĺňa ich na plnoprávnu hru s jasným svetom a zameraním.

Čas pro hrdiny

Napsal uživatel Jerson dne 05.05.2010, 08:53
0
Zatím nehodnoceno
2007
Univerzální realisticko-taktické RPG
Jan "Jerson" Průcha

Univerzální RPG s dovednostním systémem a možností vytvářet srovnatelně silné i rozdílné postavy. Hráči mají velké pravomoci při popisování výsledků činnosti svých postav. Hlavní důraz je kladen na herní fikci, která je v případě potřeby převedena do čísel, vyhodnocena a číselné výsledky opět interpretovány slovně. Pro tyto účely má poměrně těsné provázání slovního popisu s numerickými hodnotami. Přes široký záběr používá pouze jedinou mechaniku a díky tomu lze pravidla rozšiřovat a doplňovat, aniž se naruší vyvážení.