Down and Out in Dredgeburg

Vložil(a) Nordoslav dne 05. 06. 2022, 19:25
5
Průměr: 5 (1 hlas)
2020
Dobrodružství v podsvětním městě plném impů, nemrtvých, čarodějnic a démonů

Zemřeli jste a probudili jste se ve městě Dredgeburg, jakési temné oáze vklíněné mezi mnohá pekla podsvětí. Dredgeburg je obrovské město, které se nachází hluboko v Podsvětí, někde uprostřed páchnoucí bažiny. Je to zvláštní a často nebezpečné místo, kde se může stát cokoli a kde se dá zažít mnoho dobrodružství. Vítejte v Dredgeburgu!

Down and Out in Dredgeburg je produkt ve formátu 20stránkového zinu, obsahující popis titulního pekelného města a spoustu tabulek na generování misí, NPC a předmětů. Součástí sešitu jsou i stručná pravidla hry World of Dungeons, lehce modifikovaná pro hraní v tomto prostředí.

Určeno po hru
Autoři

5

Když jsem tím kdysi listoval, tak jsem trochu zklamaně seznal, že toho tam vlastně moc není, popis všeho je mega minimalistický, jedno dobrodružství, co zaberte dvacet minut a pravidla, co nestojí za zmínku (hack World of Dungeons).

Nemohl sem být víc mimo a DAOID je pro mě novou metou skvěle napsaného světa. Každý bod vyvolá silný obraz, který je snadné přenést do hry. Každé místo je popsané tak, aby se mi dobře hrálo, a přitom mě popis neomezoval a já nemusel listovat v knížečce. Ne že by teda bylo čím listovat, má to do kupy 20 stránek.

I to vzorové dobrodružství nakonec zabralo víc jak tři hodiny, hlavně díky otázkám na hráče, které pomohly nagenerovat do hry pěkný obsah, takže se z obyčejné plavby stalo pašování slunečního světla plus snaha zaimponovat náhodné rezavé válečnici.