RPG Kuchyně 2013- kulinářský zážitek roku se blíží!!!

Vložil(a) zyt dne 31.01.2013, 20:19

Drazí přátelé, milovníci nevšedních gurmánských zážitků. Je mi ctí oznámit vám, že se letos bude opět konat klání o nejchutnější, nejvoňavější a vůbec nejlepší dortíček-tedy hru. Ingredience jsou připraveny a čekají jen na to až dozraje čas na jejich odhalení.

Letošní RPG Kuchyně bude probíhat od soboty16.2. do neděle 3.3.

 

RPG Kuchyně je soutěž ve tvorbě RPG her, inspirovaná zahraničním vzorem GameChef. Porota gurmánů připraví sadu ingrediencí, jakýchsi klíčových slov či různých pokynů. Ingredience se poté v předem ohlášený den uveřejní a soutěžící kuchtíci mají něco přes dva týdny na to, aby s jejich pomocí uvařili krátkou, leč hratelnou RPG hru. Výsledky bývají rozmanité, bláznivé, inspirativní a někdy dokonce i velmi zábavné.

Ingredience mohou nabírat různých podob a nikdo samozřejmě až do posledního okamžiku netuší, jaké budou. Obvykle je k dispozici sada klíčových slov, z nichž si musíte několik vybrat a jakýmkoliv způsobem je zakomponovat do své hry. Za čtyři roky existence soutěže se však už objevily jako ingredience třeba i přísloví nebo obrázky. K těmto ingrediencím se pak často přidávají i nějaké doplňující podmínky či omezení.

Podívejte se, s čím se museli vypořádat kuchtíci v jednom z minulých ročníků:

 

Kuchtíci si vyberou čtyři z následujících sedmi ingrediencí…

slovní ingredience

  • Dluh
  • Chyba
  • Jméno
  • List
  • Brána

obrázkové ingredience

 

… a nepovinně se mohou inspirovat těmito mechanickými igrediencemi:

  • Pravidla pracují s vlastnostmi hráčů.
  • Hra má pevnou strukturu, ale není mechanicky vymezen její konec (endgame) ani předem určen počet scén.

Co z toho?

V prvé řadě budete mít dobrý pocit z toho, že se vám podařilo vytvořit něco smysluplného. Ve druhé, je tu fantasyobchod.cz který přislíbil autorovi nejlepší pochoutky odměnu. Jakou? Nechte se překvapit...

Hlavní je, abyste na svoji hru po skončení soutěže nezapoměli a pokusili se jí dochutit a dovést do finální podoby. Vězte že ten šibeniční čas, který vám na tvorbu dáváme tu je hlavně proto, aby jste se vůbec vzepjali k nějakému výkonu a  něco vytvořili. Odevzdáním hry ale práce nekončí. Komentáře ostatních lidí by vám měli být inspirací a motivací k další práci. K opravě chyb, doplňování částí na které nezbyl čas a dopilovávání detailů.

A pokud se nebudete chtít své hře věnovat nadále (hamba vám), určitě přinese inspiraci někomu jinému, který rád využije některé její prvky k vlastní tvorbě. Takže má smysl jít do toho a účastnit se.