[Web] Hrynahrdiny.cz

Sekce zabývající se tvorbou RPG produktů a souvisejícími tématy.
Uživatelský avatar
Gorth
Příspěvky: 13
Registrován: 17. 10. 2005, 22:26
Kontaktovat uživatele:

[Web] Hrynahrdiny.cz

Příspěvek od Gorth »

Rikame Ahoj,

pokud mate nejake pripominky ci navrhy k fungovani stranek Hry na hrdiny.cz, tak sem s nima.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

No asi takhle... možná by nebylo od věci nějak zřetleně ustanovit co je cílem stránek. Jsou pěkné, ale v podstatě z nich využívám spíš jen ty aktuality. Pokud by měly být postavené primárně na článcích tak to by jich asi muselo být víc... (vím, že se to snadno říká a těžko dělám). Ale to je jediné co mně napadá.
Jinak jsou super. $P
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Gorth
Příspěvky: 13
Registrován: 17. 10. 2005, 22:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gorth »

Viz stranka O projektu Hry na hrdiny.cz, rekl bych, ze je to tam celkem jasne napsano.

Kdybych to shrnul, tak nosny smysl jsou aktualni informace. Clanky jsou na druhem miste, ale uznavam, ze i jako na druhem miste jsou flakany.

Jinak diky, jsem rad, ze jsou stranky vyuzivany ;)
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20841
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Mě přijdou, nic ve zlým, strašně nepřehledný... Pokud jediným jejich účelem (alespoň to tak vypadá) je podávat základní informace a přinášet novinky, tak by měly být asi koncipovány trochu jinak.

Stručně: je tam toho moc ----> je to nepřehledné -----> zanikají podstatné informace
Doporučil bych osekat jen na to nejnutnější, úplně se zbavit doplňových funkcí.

Vezmu to konkrétně:
jde jen o mé subjektivní názory a doporučení, nekladu si nárok na pravdu

K nabídce funkcí - chápu to tak, že hlavní jsou pouze dvě: novinky a informace o RPG. Informace beru jako něco statického, co se jednou napíše a pak to zůstane, taková encyklopedie.
V tom případě - rozvržení stránek by mělo zřetelně zdůrazňovat tyto dvě funkce! Takhle úplně mizí v hromadě okolních "mini-funkcí" a je těžké si jich vůbec všimnout.

Třísloupcový design je pro tyhle stránky strašně matoucí. Na stránce je strašná spousta textu, funkcí, informací, kolonek... a já nevím, kam se dřív podívat. Má-li jít jenom o informace, uvítal bych jeden prostý sloupec a jedno, prosté menu. A záhlaví. Nic víc.

Pravý sloupec: úplně bych se ho zbavil. Pryč s ním. "Nové odkazy" a "Počítadlo" vůbec nejsou třeba. "Aktuality" by tam mohly zůstat, ale já osobně bych je vyhodil a zkusil dát jinam. Třeba jako krátký rámeček (5 nejnovějších + odkaz na starší) nad regulérní novinky.

Levý sloupec: Menu rozeberu zvlášť. "Podpořte nás" a "Anketa" bych zrušil. (Je to jako prokletí - každý webmaster chce mít anketu. Sice v 90 % případů jsou staré, nezajímavé otázky a výsledky, které nic neříkají - můžu leda udělat hmmm a pokrčit rameny - ale stejně tam ta anketa musí být.)
"Doporučujeme" je taky šíleně dlouhé. Dobře by tyhle mini-bannery mohly vypadat místo pravého sloupce. Ale jestli v pravém sloupci něco bude, zrušit úplně.
"Přihlášení" - chápu, že tam být musí. Ale otázka je jiná - opravdu ty stránky potřebují uživatelské účty? Co takhle je zrušit úplně? Slouží-li pouze k posílání článků, může se přihlášení schovat pod nějaký odkaz v menu, poněvadž většině lidí bude na nic.

Menu: OK, vycházím z toho, že máme 2 funkce stránek: Novinky a "Encyklopedii"... Na tom menu to ale vůbec není vidět. Tyto 2 funkce by měly být zřetelně odlišené - ideálně graficky, aby bylo poznat, že jdou důležité. Takhle úplně mizí v tom "balastu".
"Domů" - vyhodit. To přece dělá obrázek v záhlaví.
"Archiv aktualit" - chápu, ale nemusí být v menu. Měl by být úplně naspod okna s aktualitami.
"Archiv článků" - totéž, dal bych to jako odkat naspod Novinek. A další věc: neříkal bych tomu články, protože "správné" články to nejsou. Spíš "archiv novinek"
"Odkazy" - bych zrušil a místo nich dal odkaz třeba na RPG Index. Proč dělat vlastní odkazy, když už se tomu věnuje někdo jiný?
"Témata"- pokud to správně chápu, tak tohle je ta hlavní funkce? Ta encyklopedie? Ty informace o RPG? Tak proč jsou až 5. v pořadí? Navíc - témata? Nevím, co si pod tím mám představit. Spíš bych to nazval rovnou Informace o RPG.
"Top 10" - zcela, naprosto, dokonale zbytečná věc
"Váš účet" - viz to, co říkám u Přihlášení
"Vyhledávání" - ok, chápu

Menu v mém vidění:
* Novinky
* Informace o RPG

- Vyhledávání
- Připomínky ke stránkám

Externí odkazy:
- RPG Fórum
- Index RPG stránek (odkazy)

A v neposlední řadě: ujasnit si, o čem ty stránky jsou. A pokud už to víš, tak je tomu uzpůsobit. Protože sice slýchám, že mají poskytovat základní informace o RPG a aktuality, ale realita je jiná. Teda... ty aktuality tam jsou, ty informace tak napůl, a je tam spousta věcí navíc.

Aktuality... sice na stránkách jsou, ale zcela náhodným stylem. Kdo co pošle, to pošle. Chybí monitorování české RPG scény, tudíž spousta důležitých informacích se tu vůbec neobjeví.

Témata celá jsou neštastně řešená - čekal bych jiné organizování, zvýraznění důležitých článků, atd. Nic z toho se nekoná, všechny články mají stejnou důležitost (nové nahoře) a oko neví, čemu se věnovat.

Takže: chybí mi články pro nováčky. Co je to RPG? Stručný přehled různých systémů? Jak začít hrát? Nikdy jsem nehrál - nějaké rady? Zdůraznit existenci Open Gamingu a Překladů, což jsou věci, o kterých by nováčci měli vědět. A celé tyhle základní informace zviditelnit, vytáhnout nahoru a nenechat je, aby je nové články zatlačily do pozadí.

Dále, jsme-li na iformačním serveru, bych čekal představení důležitějších (významných, populárních) systémů, důležitějších světů a důležitějších projektů. A dát jim více prostoru, než těm méně důležitým. Například v "Hry na hrdiny" jsou na titulce tři články o Hrdinech fantasy, ale ani zmínka o DnD :8oO Opět seřadit podle významnosti, ne podle času.

"Teorie RPG" je pěkná myšlenka, ale buď se jí nevěnovat vůbec, nebo důsledně. Nechápu, proč jsou tam články "Zlidšťování nepřátel" a "Život ve feudálním světě", když tam chybí základy typu "Dnes poprvé mástruju" nebo "Desatero rad začínajícím DM"; "Tvorba světa", "Tvorba postavy" - to vše je potřebnější než život ve středověku.

Všechny ostatní sekce asi totéž


-------------

Celkově: stránky působí (a taky jsou) jako náhodná sbírka všeho možného, co poslali uživatelé nebo co zrovna autora napadlo. Zároveň jsou přeplněné zbytečnostmi, důležitý obsah není nijak zvýrazněný a upadá v zapomnění.
Stránkám chybí ucelenost, nějaký základní koncept, podle něhož by se vše řídilo - a podřídilo. Protože je občas nutné si říct: "Ne, tohle nechci" a naopak "Tohle potřebuju, tak to jdu sehnat".

Informační server musí v první řadě poskytnout důležité informace a teprve od nich se propracovávat k detailům. "Náhodný výběr" nefunguje


-----------

Uff....
Omlouvám se, jestli jsem byl příliš tvrdý. Bylo to myšlenko jako konstruktivní kritika - rady, doporučení. Protože třeba já osobně na server Hry na hrdiny nechodím - z výše zmíněných důvodů. A věřím, že spousta lidí je na tom podobně jako já.

Jestli se rozhodneš to změnit... tak držím palce :wink: A budu jen rád, když mě někdy stránky nalákají jako stálého návštěvníka.
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6288
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs »

Markus: Nevím co ti vadí na třísloupcovém desingu té stránky... mě to připadá dokonale přehledné...

Jinak ty stránky jsou prostě pěkné... nevím proč na mě tak působí...možná výběrem barev...
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20841
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Fritzs píše:Markus: Nevím co ti vadí na třísloupcovém desingu té stránky... mě to připadá dokonale přehledné...
Přehledné to je, o tom žádná. Ale působí to strašně přeplněným dojmem. Čím víc informací se na tebe valí, tím menší šance, že si všimneš toho podstatného.

A graficky jsou stránky pěkné, to ano.
Uživatelský avatar
Gorth
Příspěvky: 13
Registrován: 17. 10. 2005, 22:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gorth »

Markus: diky za pripominky. Za hlavni nedostatek povazuji nedostatecne informace pro nove navstevniky (zatim reseno dvema odkazy nahore na strankach - Co jsou to hry na hrdiny a O projektu), ktere by chtelo poresit lepe. Zvlast ted, kdyz se stranky relativne dobre umistuji ve vyhledavacich po zadani klicoveho slova 'hry' (a ze statistik vidim, ze lide po zadani tohoto klicoveho slova opravdu na stranky prichazeji).

Nad zbytkem se zamyslim a necham si to projit hlavou dele, nez abych ted hned psal komentar. Kazdopadne par jasnych veci bych okomentoval.

Aktuality - 98% novinek zadavam ja a to prochazenim stranek, ktere jsou v odkazech. Jinak aktuality se protaci takovym zpusobem, ze zobrazovat pouze nejnovejsich pet by bylo spatne.

Prihlaseni - je nutne z duvodu komentaru ke clankum.

RPG Index - tyto stranky se mi nelibi. Pripadaji mi neaktualizovane a neprehledne. Kdyz uz externi odkazovnik, tak razcestie.rpg.sk - je lepsi.

Nove odkazy v pravem sloupci - beru to jako promo pro nove pridane odkazy (a cilem je, mimo jine, davat vedet o spouste dalsich stranek, ktere u nas existuji). Lide si techto stranek spise vsimnou, nez kdyz pribudou nekde v seznamu - bez upozorneni.
Odpovědět

Zpět na „RPG tvorba a design (aneb Kreslicí prkno)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů